Skip to content Skip to footer

Krem to podstawa

Wysuszona skóra jest nieprzyjemnie ściągnięta, skora do podrażnień, mało elastyczna i podatna na złuszczanie, a przy tym szybciej się starzeje. Warto więc dowiedzieć się, jak można przywrócić jej nawilżenie. Pomocne będą w tym liczne zabiegi kosmetyczne na twarz.

Krem to podstawa

Kobiety często nie potrafią dobrze dobrać kremu do swojej twarzy czy, co gorsza, nie zdają sobie sprawy z tego, jak bardzo ważny, podstawowy jest to kosmetyk. Nie używając go, nie można mieć zdrowej i pięknej cery, niezależnie od jej typu.

Poza tym trzeba wiedzieć, że powinno się stosować osobne kremy na dzień i na noc. Nawilżenie na dzień nie może być bowiem zbyt silne, ponieważ zaskutkuje to przetłuszczeniem twarzy. Na noc zaś można sięgnąć po regenerujący, tłustszy krem.

Maseczki nawilżające

Maseczki mogą jeszcze skuteczniej nawilżać twarz, ponieważ opracowywane są w taki sposób, by zawarte w nich składniki aktywne głęboko wnikały w skórę, dostając się także do jej głębszych partii.

Warto przy tym wybierać dobre jakościowo produkty, by tego rodzaju zabiegi kosmetyczne na twarz dały maksymalnie dobre skutki kiedy już poświęca się czas na ich nałożenie. Świetnie działają na przykład tak popularne ostatnio maski w płacie.

Nawilżające zabiegi kosmetyczne na twarz w salonie

W przypadku, kiedy skóra jest silnie wysuszona, na przykład po lecie czy na skutek dłuższej nieprawidłowej pielęgnacji, warto umówić się na wykonanie zabiegów kosmetycznych na twarz w salonie.

Działanie nawilżające będą mieć rozliczne maski o dogłębnie penetrujących składnikach, mające dużo silniejsze formuły niż preparaty, z jakich korzysta się w domu. Świetnym wyborem będzie też mezoterapia igłowa.