Skip to content Skip to footer

Kupno czajnika elektrycznego

Czajnik elektryczny to coraz popularniejsze urządzenie, które można spotkać w wielu kuchniach. Okazuje się bowiem, że posiada ono ogromną przewagę nad czajnikiem tradycyjnym. Szybciej gotuje wodę, zużywa mniej energii, jest łatwiejszy do utrzymania w higienie – czy trzeba więcej argumentów, by przekonać się do zakupu czajnika elektrycznego?

Czajnik nie tylko praktyczny

Czajnik elektryczny to urządzenie, które zazwyczaj stoi na kuchennym blacie, czyli znajduje się niejako na widoku. Dlatego warto zadbać, by oprócz konkretnych parametrów technicznych, cechowało się także ciekawym wyglądem.

Ostatnimi czasy bardzo popularne są czajniki elektryczne szklane. Jak sama nazwa wskazuje, ich obudowa wykonana jest z przeźroczystego szkła. Jeśli dodatkowo wybierze się model podświetlany różnokolorowymi światłami, zyskuje się pewność, że czajnik elektryczny szklany będzie prawdziwą ozdobą kuchni.

Moc czajnika elektrycznego

Na rynku dostępne są urządzenia o różnych stopniach mocy. Im jest ona większa, tym szybciej czajnik poradzi sobie z zagotowaniem wody. Jednak ma to również swoje minusy – większa moc urządzenia oznacza, że będzie ono pobierało więcej energii elektrycznej, co może przełożyć się na wyższe rachunki za prąd.

Warto przed zakupem czajnika rozważyć, jak często będzie on używany. Jeśli jego eksploatacja będzie dość intensywna, lepiej wybrać urządzenie o mniejszej mocy.

Zabezpieczenia

Czajniki elektryczne szklane, jak każde inne urządzenia, powinny mieć odpowiednie zabezpieczenia. Pierwsze jest zabezpieczeniem, które nie pozwala na uruchomienie czajnika, jeśli nie ma w nim wody. Pozwala to uchronić grzałkę przed spaleniem. Kolejne zabezpieczenie jest to zabezpieczenie przed przegrzaniem. Nie pozwala na uruchomienie czajnika, kiedy temperatura grzałki jest zbyt wysoka.

Dobrze jest, jeśli czajnik posiada lampką lub diodę, która sygnalizuje, że urządzenie jest w trakcie pracy. Po zagotowaniu wody czajnik sam automatycznie się wyłącza, a niektóre urządzenia informują o tym przy pomocy sygnału dźwiękowego.

Czajnik elektryczny jest urządzeniem dość intensywnie eksploatowanym, dlatego kupując go, warto zdecydować się na model wysokiej jakości, który bez żadnych problemów posłuży przez lata. Koszt czajnika elektrycznego mieści się w granicach od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych.

Czajniki elektryczne szklane kupisz na cookstore.pl