Skip to content Skip to footer

Kupowanie nieruchomości

Kupując nieruchomości należy zwrócić uwagę na parę istotnych spraw. Przede wszystkim podstawowa kwestia: czy nas na nie stać. Takie coś lepiej wiedzieć już na początku, abuy zorientować się, czy np. nie potrzeba wziąć kredytu na zakup. Istnieją zresztą też inne czynniki.

Ważną sprawą jest pochodzenie owych nieruchomosci, a konkretnie takie sprawy, czy są z rynku pierwotnego, czy wtórnego. Wersja developerska będzie oczywiście droższa. Ale też nie będzie wymagała tylu odświeżeń ani remontów. Ponadto nowe mieszkania developerskie często są też dostosowane do nowych rozwiązań tehcnologicznych. Z drugiej strony w starym budownictwie są większe powierzchnie i wyższe sufity.

W przypadku inwestowania w nieruchomości, nawet jeśli miejscem docelowym jest Białystok, trzeba jeszcze zwracać uwagę na takie kwestie, jak liczba pokoi. Będzie to ważne w późniejszym użytkowaniu i rozplanowaniu mieszkania. Zupełnie inaczej przebywa się w lokalu, w którym jest tylko jeden pokój i kuchnia, a zupełnie inaczej, gdy pokoje są trzy, a co jeden to większy. Można wtedy jeden przerobić na sypialnię, drugi na salon, a trzeci na pracownię.

Wspomnijmy też o tym, że nieruchomośic można podzielićn na przeznaczone do mieszkania i na te ściśle komercyjne, pod powierzchnie biurowe.