Skip to content Skip to footer

Manicure żelowy – ogólne zasady

Standardowe lakiery do paznokci nie utrzymują się na płytce zbyt długo. Już po paru dniach zaczynają odpryskiwać i nieestetycznie odpadać, zwłaszcza przy prowadzonym przez kobietę aktywnym trybie życia. Żele do paznokci zachowują się zupełnie inaczej. Myśląc o ich wykonaniu, warto najpierw poznać ogólne zasady tego manicure’u.

Przeciwwskazania do wykonania żelowych paznokci

Niestety nie każda kobieta może skorzystać z żelowego manicure’u. Rzeczywiście jest on bardzo trwały, odporny na uszkodzenia i świetnie sprawdzający się podczas codziennych aktywności, jednakże istnieją pewne przeciwwskazania, które nie pozwolą na jego wykonanie. Chodzi tutaj głównie o choroby paznokci.

Paznokcie, które są w kiepskim stanie i mają pofalowaną bądź pokarbowaną strukturę, mogą źle znieść działanie żelu do paznokci. Zostaną przez niego jeszcze bardziej osłabione i zaczną częściej się łamać lub rozdwajać. Manicure żelowy można wykonywać wyłącznie na zdrowej i dobrze wyglądającej płytce.

Właściwy sposób wykonywania żelowego manicure’u

Wiele kobiet w celu zaoszczędzenia swoich pieniędzy decyduje się na samodzielne wykonywanie manicure’u żelowego. Czasem jest to dobry pomysł – o ile posiada się podstawową wiedzę na temat stylizacji paznokci i dysponuje się dobrym jakościowo sprzętem.

Przed pierwszym samodzielnym wykonaniem paznokci żelowych warto mimo wszystko wziąć udział w praktycznym szkoleniu, które pozwoli kursantkom zdobyć bezcenną wiedzę teoretyczną i nauczyć się wykorzystywać ją w praktyce. Nie mając jednak czasu lub ochoty na dodatkową edukację, lepiej skorzystać z usług profesjonalistek w tej dziedzinie.

Pielęgnacja paznokci żelowych

Aby żele do paznokci mogły jak najdłużej się na nich trzymać, należy uważać na to, aby płytka nie miała bezpośredniej styczności z żadnymi detergentami. Zarówno klasyczny zmywacz do paznokci, jak i chemiczne rozpuszczalniki mogą ją nieestetycznie przebarwić.

Manicure żelowy może częściowo przesuszać same dłonie. Z tego powodu należy regularnie i właściwie o nie dbać – codziennie nakładając na nie grubą warstwę kremu do rąk. Podczas wykonywania prac domowych dłonie powinny być przykryte rękawiczkami. Dzięki temu manicure okaże się trwalszy i dłużej utrzyma się na paznokciach.