Skip to content Skip to footer

Meble w biurze

Co to jest: przedmioty użytkowe, na których się siedzi lub kładzie przedmioty, zwykle drewniane i znajdują się w biurach. Oczywiście chodzi o krzesła i stoły biurowe, bo o cóż by innego. Zwłaszcza lokalizacja odróżnia je np. od kuchennych lub salonowych.

Do czego mogą służyć? Np. za biurkiem urzędnicy mogą chować się przed petentami. Na biurku stoją zawsze lampki pokojowe lub nocne, które oświetlają wieczorami papiery lub klawiaturę. Lampa pokojowa jest koniecznością na biurku w domu i przeważnie w biurze. Czasami w biurach rezygnuje się z tego typu rozwiązań na rzecz lamp, które z zapewniają oświetlenie w całym biurze jednak, duże lampy są mniej ekonomiczne i zużywają więcej prądu. Krzesłem można rzucać w drugie krzesło. Chociaż może lepiej nie, bo to nie wypada, można by któreś z tych krzeseł uszkodzić. Stoły natomiast mogą przydać się do barykadowania drzwi.

Pytanie brzmi co by było, gdyby w biurze nie było mebli. Sprawa jest prosta, wszyscy pracownicy siedzieliby na suficie, a przedmioty typu segregatory odkładali na ścianę. Należy zauważyć, że chociaż takie rozwiązanie jest bardzo oryginalne, może być niewygodne, a nawet trudne w zrealizowaniu. Lepiej więc trzymać się sprawdzonych wzorów postępowania i umeblować miejsce pracy, a pracownikom nakazać chodzenie po podłodze zamiast po suficie. Przy okazji można też przypilnować, żeby wchodzili drzwiami, a nie oknami. Dzięki temu będzie można ustawić tylko jedną wycieraczkę, przed głównym wejściem. Nie trzeba będzie wtedy mocować wycieraczek tez na parapetach.