Skip to content Skip to footer

Myślistwo i portale łowieckie

Myślistwo jest w Polsce niesamowicie popularne. Warto wspomnieć zatem czym zajmuje się ta dziedzina oraz jakie portale i magazyny są szczególnie polecane myśliwym.

Czym jest myślistwo?

Ta niesamowita sztuka polowania jest w Polsce znana już od kilku stuleci. Miłośnicy i sympatycy łowiectwa tworzą wspólnie wielką rodzinę, która nazywa się Polskim Związkiem Łowieckim. Istnieje jednak wielu przeciwników łowiectwa. Należy jednak zaznaczyć, ze właściwie prowadzona gospodarka łowiecka pomaga w utrzymaniu różnorodności gatunkowej w polskich lasach. Łowiectwo to jednak nie tylko regularny odstrzał zwierzyny. Jak wiadomo, polować można na dziki, lisy, sarny czy jelenie. Jednak tylko w dozwolonych terminach. Myślistwo wiąże się także z dokarmianiem zwierzyny zimową porą czy z budowaniem i stawianiem ambon lub paśników. Oczywiście dla takich osób, które zajmują się tym na co dzień, przeznaczone są portale i odpowiednie magazyny.

Portal łowiecki

Obecnie panująca doba Internetu sprawiła, że większość magazynów czy gazet można przeczytać na stronach i portalach łowieckich. Istnieje wiele aplikacji mobilnych, które można ściągnąć na telefon i cieszyć się wygodą i chwilą lektury. Jednak w dalszym ciągu istnieją osoby, które wolą czytać tradycyjne, papierowe czasopisma. Jednym z takich magazynów jest właśnie Łowiec Polski, który po raz pierwszy ukazał się w 1899 roku. W dalszym ciągu cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród myśliwych i sympatyków łowiectwa. Jego popularność jest tak ogromna, że wiele egzemplarzy jest sprzedawanych nawet do Stanów Zjednoczonych. Z tego miesięcznika można dowiedzieć się wiele ciekawych rzeczy.

Opisane jest w nim najnowsze wyposażenie i sprzęt myśliwski. Poruszona jest kwestia kynologiczna, która wiąże się z polującymi psami myśliwskimi. Aktualne daty polowań również można znaleźć w tym czasopiśmie. Warto jest zdecydować się na prenumeratę tego magazynu, gdyż przychodzi bezpośrednio do domu. Jego cena jest także niższa, niż te numery, które kupuje się co miesiąc w kioskach.

Magazyn łowiecki to coś, z czego powinien korzystać każdy myśliwy. Można w nich znaleźć wiele porad i cennych informacji. Portal łowiecki to również skarbnica wiedzy, jednak jest to rozwiązanie przeznaczone głównie dla młodych osób, które wolą korzystać z mobilnych wersji magazynów.