Skip to content Skip to footer

Na co należy zwrócić uwagę wybierając okna tarasowe?

Na tarasie spożywamy posiłki, odpoczywamy i bardzo często przyjmujemy gości. Warto zadbać, by był wygodny i praktyczny. Jak wybrać okna tarasowe, które wpuszczą dużo światła do mieszkania, a jednocześnie będą trwałe i funkcjonalne?

Cechy praktycznych okien tarasowych

Wybierając okna tarasowe należy zwrócić uwagę na kilka czynników. Okna tarasowe muszą być funkcjonalne.

Korzystając z tarasu bardzo często wychodzimy do ogrodu lub na balkon. Warto zwrócić uwagę, by okna tarasowe miały możliwość otwierania nie tylko od wewnątrz, ale również od zewnątrz. Jest to bardzo ważne rozwiązanie, które ułatwia codzienne funkcjonowanie.

Kolejnym elementem jest ilość światła, która wpada do mieszkania przez otwór okienny. Więcej słońca to mieszkanie, które będzie jaśniejsze i przyjemniejsze.

Okna przesuwne – co warto o nich wiedzieć?

Okna tarasowe przesuwne mogą działać za pomocą dwóch mechanizmów. Okna, które mają mechanizm podnoszono-przesuwny otwieramy przekręcając delikatnie klamkę, podnosząc drzwi i przesuwając.

Jest to rozwiązanie, które pozwala na wykorzystanie skrzydła o szerokości do 1,6 m, co powoduje, że mieszkanie staje się jaśniejsze i bardzo przyjemne.

Okna tarasowe przesuwne, których skrzydła osadzone są na osobnych prowadnicach to propozycja dla osób, które marzą o pięknym widoku, którego nic nie ogranicza. Stosując to rozwiązanie można wykorzystać skrzydło, które ma do 3 metrów szerokości. Otwieranie tak dużego okna nie jest żadnym problemem. Skrzydło otwierane chowa się za skrzydłem zamontowanym na stałe. Jego uruchomienie wymaga jedynie przesunięcia.

Zalety okien przesuwnych

Okna tarasowe przesuwne pozwalają na wykorzystanie przestrzeni, która znajduje się w mieszkaniu. Stosując okna uchylne musimy zachować wolne miejsce w promieniu otwierania skrzydeł. Nie postawimy kwiatów czy wygodnego fotele, na którym można przysiąść, by poczytać książkę.

Okna tarasowe uchylne to ciągły problem z firanami, które zawsze zahaczają się o ramy okienne i latem, gdy okna tarasowe są często używane, nigdy nie leżą idealnie. Wykorzystując okna tarasowe przesuwne nie mamy tego problemu. Jest to bardzo ważne dla osób, które lubią, by okno w całości było ozdobione firaną. Elegancko spływająca firana to kluczowy element dekoracyjny salonu.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Internorm