Skip to content Skip to footer

Jak nakładać sztuczne rzęsy?

Sztuczne rzęsy to skuteczny sposób na szybką poprawę wyglądu. Wydłużenie i pogrubienie rzęs sprawią, że spojrzenie nabierze wyrazu – naturalne piękno oczu zostanie ładnie podkreślone. Jak wybrać sztuczne rzęsy i jak je nakładać, by uzyskać świetny efekt?

Które sztuczne rzęsy wybrać?

Sklepy oferują ogromny wybór sztucznych rzęs. W drogeriach stacjonarnych i internetowych dostępne są produkty różnych marek, o różnym przeznaczeniu. Czym dokładnie się różnią? Jedne przeznaczone są do krótkiego użytku – nadają się np. na wyjście na randkę czy na imprezę, zakłada się je na jeden wieczór. Inne można nosić dłużej – od kilku do kilkunastu dni, w zależności od wybranej opcji.
Wybierając sztuczne rzęsy, trzeba też zdawać sobie sprawę z podziału na rzęsy naturalne i sztuczne. Te pierwsze produkowane są z włosia naturalnego, do złudzenia przypominają ludzkie rzęsy, są lekkie, elastyczne, prezentują się bardzo subtelnie i naturalnie. Rzęsy sztuczne produkuje się ze sztucznego tworzywa, są one twardsze, ale za to bardzo trwałe. Rzęsy mogą mieć też różną długość i gęstość – kobieta może więc zdecydować, czy zależy jej na delikatnym, bardzo naturalnym efekcie, czy chce zaszaleć, doklejając sobie wyjątkowo długie, zakręcone rzęsy, które sprawią, że jej spojrzenie będzie bardzo zalotne.

Sztuczne rzęsy – nakładanie

Jeśli rzęsy mają dobrze się prezentować, nie wystarczy wybrać produktu dobrej jakości. Znaczenie ma również technika nakładania rzęs. Ten zabieg może wykonać kosmetyczka, która ma doświadczenie w tworzeniu profesjonalnego makijażu. Można jednak podjąć się go samodzielnie – wystarczy wyposażyć się w trochę cierpliwości.
Jak odpowiednio nakładać rzęsy? Producenci polecają nakładać je na gotowy makijaż. Oko może być pomalowane – warto podkreślić spojrzenie również cieniem czy kreską eyelinerem – rzęsy umieszczane są w linii kończącej oko. Najlepiej nakładać je delikatnie pęsetką, przyklejając ja na dołączony do opakowania klej. Następnie trzeba odczekać kilka minut, by rzęsy dobrze się przykleiły. Wtedy można podkreślić je zalotką oraz tuszem i dokończyć makijaż. Warto pamiętać, zwłaszcza, jeśli jest się początkującą wizażystką lub amatorką, że łatwiejsze w nakładaniu są rzęsy z paskach niż te w kępkach.