Skip to content Skip to footer

Naleśnikarki domowe i gastronomiczne

Przygotowanie idealnych naleśników wcale nie musi być skomplikowane – dzięki urządzeniom takim jak naleśnikarki ich przyszykowanie jest szybkie i proste!

Dedykowane do konkretnych typów dań urządzenia cieszą się dużym powodzeniem i chętnie wybierane są zarówno do domowych kuchni, jak również do zakładów gastronomicznych.

Jednym z tego typu sprzętów są naleśnikarki, czyli specjalne urządzenia przeznaczone do przygotowywania naleśników.

Jaką naleśnikarkę wybrać?

W sprzedaży można znaleźć dzisiaj różnego rodzaju naleśnikarki, które można podzielić na dwa podstawowe rodzaje:

• naleśnikarki domowe
• naleśnikarki gastronomiczne

Czym sprzęt ten różni się pomiędzy sobą? Jaką naleśnikarkę warto wybrać? Sprawdź teraz!

Naleśnikarki domowe

Przeznaczona do użytku domowego naleśnikarka to prosty w obsłudze sprzęt. Wyposażony jest on w płytę grzejną, często wykończoną nieprzywierającą powłoką. Na płycie umieszcza się ciasto na naleśniki. Urządzenie najczęściej posiada kilka wariantów temperatury pracy. Wymaga tylko podłączenia do prądu.

W porównaniu do naleśnikarek profesjonalnych te domowe posiadają mniejszą moc, dlatego dłużej się nagrzewają. Najczęściej posiadają także niższe temperatury pracy oraz nieco mniejsze płyty grzejne.

Domowe naleśnikarki idealnie nadają się do przygotowywania naleśników we własnym zakresie!

Naleśnikarki gastronomiczne

Z kolei naleśnikarki gastronomiczne, czyli inaczej profesjonalne to urządzenie, które zostało stworzone specjalnie do użycia w dużych zakładach gastronomicznych, na przykład w restauracjach, kawiarniach, firmach cateringowych. Sprzęt ten może być używany także mobilnie, na przykład podczas pikników. W sprzedaży znajdziemy modele elektryczne, a także gazowe wyposażone w płyty grzejne podgrzewane palącym się gazem.

Takie urządzenia posiadają znacznie większą moc niż te domowe – najczęściej wynosi ona od 2400 do nawet 3600 W. W związku z tym sprzęt ten nagrzewa się znacznie szybciej i pozwala na uzyskanie wyższych temperatur. W rezultacie produkcja naleśników następuje wtedy znacznie prędzej.

Dodatkowo, gastronomiczne naleśnikarki często posiadają większe płyty grzejne, więc pozwalają na przygotowanie dużych naleśników. W sprzedaży znajdują się także modele wyposażone w dwie płyty grzejne.

Naleśnikarki dostępne są w ofercie Gastroprodukt.pl