Decyzja o rozpoczęciu nauki języka obcego zawsze jest dobrą decyzją. Przyswojenie języka hiszpańskiego stwarza ciekawe perspektywy zawodowe i otwiera cały wachlarz możliwości. Początki zawsze są nieco trudne, a nauka języka to proces, przez który trzeba przejść krok po kroku. Od czego zatem powinna zacząć osoba początkująca?
Nauka języka hiszpańskiego – wyznaczenie celu
Przed rozpoczęciem nauki języka hiszpańskiego warto zadać sobie kilka bardzo ważnych pytań. Dlaczego chcę nauczyć się języka hiszpańskiego? Ile czasu mogę poświęcić na naukę? Co jest moją główną motywacją? Na jakim poziomie chcę opanować hiszpański? Jaka nagroda czeka mnie po przyswojeniu nauki języka hiszpańskiego?
Te pytania są bardzo pomocne w zaplanowaniu nauki i przydają się w momencie, kiedy nasza motywacja spada. Trudno jest bowiem poświęcać czas na naukę czegoś, jeśli nie wiemy po co tak właściwie to robimy. Wyznaczenie sobie celu to pierwsza i podstawowa sprawa.
Wybór metody nauczania
Drugim krokiem jest znalezienie odpowiedniej metody nauki dla siebie. Dla osób początkujących najlepszym rozwiązaniem jest kurs hiszpańskiego. Ucząc się w grupie szybciej przyswoimy język, lepiej zrozumiemy zasady gramatyki i poznamy nowych, ciekawych ludzi.
Kursy językowe prowadzone są przez wykwalifikowanych lektorów, którzy czuwają nad postępami słuchaczy, na bieżącą korygują ich błędy i tłumaczą zawiłości gramatyki. Uczestnictwo w kursie to świetna okazja do poćwiczenia prowadzenia dialogów w języku hiszpańskim i zapoznania się z elementami kultury krajów hiszpańskojęzycznych.
Samodzielna nauka w domu
Warto jednak pamiętać o tym, że sam kurs hiszpańskiego nie wystarczy do tego, aby opanować język w możliwie szybkim czasie. Oprócz aktywnego uczestnictwa w zajęciach, niezwykle ważne jest, aby regularnie powtarzać przerobiony na kursie materiał.
Zdecydowana większość lektorów na kursach językowych dba o to, aby ich słuchacze ćwiczyli język także poza zajęciami. W tym celu zadają im określą ilość zadań do przerobienia w domu. Warto przykładać się do tych zadań i nie traktować ich jak przykrego obowiązku. Mają one na celu zakorzenienie poznanej wiedzy i zachęcenie do samodzielnego zgłębiania tajników języka hiszpańskiego.
Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy International House Wrocław.