Skip to content Skip to footer

Nosidełko dla yorka – podstawowe informacje

Dzisiaj coraz częściej słyszymy o nosidełkach dla yorka. Czy warto inwestować w coś takiego? Czy rzeczywiście nosidełko dla yorka będzie lepsze od klasycznej torebki albo klatki? Na co zwrócić uwagę podczas wyboru najlepszego nosidełka dla yorka? Odpowiedź na te wszystkie pytania znajdziemy w poniższym artykule.

Nosidełko dla yorka – czym ono jest?

Zacznijmy od omówienia, czym w ogóle jest takie nosidełko dla yorka? Otóż troszkę przypomina ono chustę dla niemowląt. Na szerokim pasku przekładanym przez ramię mieści się woreczek, w który wchodzi nasz piesek. Jest on oczywiście specjalnie wyprofilowany, ma troszkę sztywniejsze podłoże i miękkie boki. W efekcie nasz piesek siedzi sobie albo z przodu naszej klatki piersiowej albo z boku.

Czym to się różni od toreb i klatek? Przede wszystkim w takim nosidełku dla yorka piesek czuje się naprawdę bezpiecznie i jest mu wygodnie. W każdej chwili możemy też pogłaskać naszego pupila i go uspokoić. Ponadto nosidełko dla yorka jest również bardzo wygodne dla jego właściciela – nie obciąża mu nadmiernie układu kostno- stawowego. Co więcej nosząc w ten sposób pieska, mamy wolne obydwie ręce i możemy np. spokojnie robić zakupy!

Jak wybrać nosidełko dla yorka?

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru najlepszego nosidełka dla yorka? Na pewno musi ono być wykonane z naturalnego materiału. Po pierwsze – tylko taka tkanina nie będzie drażniła delikatnej skóry naszego pieska. Ponadto jedynie naturalny materiał nie będzie powodował, że w upalny dzień będziemy całkowicie mokrzy. Warto także spojrzeć na to, czy aby na pewno materiał da się łatwo wyczyścić.

Co jeszcze jest szczególnie istotne? Otóż spójrzmy, czy na pewno rozmiar nosidełka dla yorka dostosowany jest do naszego zwierzaczka. Warto także przed zakupem dokładnie przymierzyć dane nosidełko, najlepiej z pieskiem.

Zakup nosidełka dla yorka

Co jeszcze powinno być dla nas istotne? Na pewno dużą rolę będzie odgrywała cena takiego nosidełka. Tu trzeba jednakże jasno stwierdzić, że nie powinna być ona podstawowym kryterium wyboru. Ważniejsza jest wygoda nasza i yorka oraz nasze wspólne bezpieczeństwo – nosidełko musi posiadać kieszonkę na dokumenty oraz smyczkę, aby york nie wypadł.

Warto także pamiętać o tym, że często uda nam się kupić znacznie tańsze, dobre gatunkowo nosidełko dla yorka na różnych promocjach, wyprzedażach czy outletach. Pamiętajmy tylko o tym, aby nie kupować nosidełka w zbyt jaskrawym i żywym kolorze – wówczas może nam być dość trudno uspokoić naszego zwierzaczka!