Skip to content Skip to footer

Nowoczesne metody badań

W ciągu ostatnich lat nastąpił ogromny rozwój w dziedzinie medycyny. Lekarze mogą stosować coraz bardziej nowoczesne metody leczenia. Również nowoczesne metody badań sprawiają, że pacjenci uzyskują diagnozę zdecydowanie szybciej.

Nowoczesne zabiegi

Coraz częściej do najróżniejszych zabiegów wykorzystuje się nowoczesne metody. W ciągu ostatnich lat bardzo popularną metodą przeprowadzania różnych zabiegów jest laparoskopia. Jest to zabieg z użyciem laparoskopu, który wprowadzany jest w ciało na teleskopie razem z kamerą oraz źródłem światła.

Laparoskopia to znakomity sposób na przeprowadzenie zabiegu w sposób bardzo mało inwazyjny. W przeciwieństwie do normalnej operacji, zabieg z wykorzystaniem laparoskopu wymaga małego nacięcia, które nie przekracza na ogół dwóch centymetrów. Oznacza to, że taka ingerencja w ciało jest mniej inwazyjna. Niesie również o wiele mniejsze ryzyko wystąpienia powikłań.

Zastosowanie laparoskopii w ginekologii

Zabiegi wykonywane z pomocą laparoskopu stają się coraz bardziej popularne w ginekologii. Laparoskopia ginekologiczna pozwala na wykonanie zarówno specjalistycznych badań, jak i zabiegów. Dzięki niewielkiemu nacięciu, możliwa jest dokładna diagnostyka ginekologiczna.

Laparoskopia ginekologiczna jest bardzo przydatną metodą na usunięcie choćby torbieli i zrostów. Dodatkowo znakomicie sprawdzi się w celach przeprowadzenia dokładnego badania budowy macicy, jajników czy też jajowodów. Laparoskopia może być więc stosowana w przypadku problemów z niepłodnością. Dzięki dokładnemu sprawdzeniu narządów wewnętrznych, ginekolog może sprawniej przedstawić diagnozę.

Zabiegi laparoskopem

Wykorzystanie laparoskopu w zabiegach ginekologicznych wiąże się z mniejszą ingerencję w ciało. Oznacza to zdecydowanie krótszy czas rekonwalescencji. Laparoskopia ginekologiczna jest coraz częściej przeprowadzonym zabiegiem diagnostycznym.

Laparoskopia jajników to sprawdzona metoda na usunięcie torbieli jajników. Przy wykorzystaniu laparoskopu możliwe jest również usunięcie jajników. Laparoskopia jajników jest przeprowadzana w dwóch celach. Pierwszym z nich jest wykonanie diagnostyki. Dzięki widokowi z kamery, możliwe jest zdiagnozowanie nieprawidłowości w budowie jajnika. Drugim celem laparoskopii jajników jest przeprowadzenie zabiegu. Dzięki małym nacięciom, pacjentka dochodzi do siebie zdecydowanie szybciej.

Nowoczesne metody diagnostyczne takie jak laparoskopia sprawiają, że wykonywanie badań i zabiegów staje się zdecydowanie mniej inwazyjne. Dzięki temu ryzyko wystąpienia ewentualnych powikłań po zabiegach zostaje ograniczone do minimum. Mniejsze ryzyko powikłań i skrócony czas wracania do pełni sił sprawia, że zabiegi z użyciem laparoskopu cieszą się rosnącym zainteresowaniem.