Skip to content Skip to footer

Nowocześnie urządzony balkon z donicami i skrzyniami balkonowymi

Nie tylko wnętrze można urządzić w określonym stylu. Również taras, a także balkon podlegają zasadom tworzenia spójnej pod względem estetycznym przestrzeni. Dziś zajmiemy się balkonem, który można urządzić w nowoczesnym stylu, używając do tego celu akcesoriów dostępnych w sklepie ogrodniczym.

Skrzynki balkonowe sklep – ogrodowy fragment przestrzeni miejskiej

Formowane żywopłoty i drzewka są zaczerpnięte z tradycyjnych francuskich ogrodów, jednak takie rośliny można również postawić na balkonie w dużych donicach. Do ich pielęgnacji potrzeba takich samych narzędzi czyli dużych sekatorów, nożyc ogrodowych, a także konewek. Trudno przeznaczać na nie miejsce w mieszkaniu, gdzie przecież przestrzeń nie jest nieograniczona, a komody, czy pawlacze chce się uzupełnić innymi rzeczami. Zatem pozostaje wykorzystanie na ich przechowywanie przestrzeni balkonu i tu doskonale sprawdzą się skrzynie balkonowe. Tylko jakie wybrać?

Skrzynki balkonowe sklep – oferta wielu rodzajów akcesoriów

Wybierając skrzynie balkonowe na nowoczesny taras, do wyboru mamy technoratranowe, wykonane z tworzywa sztucznego lub drewniane. Ze względu na ochronę przed promieniowaniem UV i brak konieczności impregnacji najlepszym wyborem wydają się te wykonane z materiałów sztucznych. Warto zauważyć, że takie skrzynie nie są ciężkie, a jednocześnie są bardzo pojemne i mogą posłużyć również jako miejsce do siedzenia. Można do nich zresztą schować także poduszki i koc na chłodne wiosenne, letnie, a przede wszystkim słoneczne, jesienne wieczory. Do wyboru mamy rozmaite kształty skrzyń. Poza tradycyjnymi prostopadłościennymi możemy wybrać takie w kształcie walcowatym, a także wyglądające jak ławki ze schowkiem.

Na balkonie nie może zabraknąć donic

Donice balkonowe, zarówno te wiszące, wieszane na haczykach i powierzchni balkonu, jak i podwieszane pod sufitem nad wejściem na balkon odznaczają się trwałością, odpornością na uszkodzenia i jednocześnie lekkością. Technorattanowe donice mogą być wyposażone w haczyki wykonane z metalu, a także metalowe linki, które są bardzo wytrzymałe i gwarantują solidność doniczek wiszących. Na dużych, przeszkolonych balkonach można również postawić na donice, które wyglądają jak ceramiczne, a tak naprawdę stanowią mieszankę włókna szklanego i kompozytu. Dzięki temu są znacznie bardziej trwałe, a jednocześnie pięknie się prezentują. Na nowoczesnym balkonie warto umieścić w niech drzewka egzotyczne, odpowiednio przycinane, tworząc aranżację w stylu orientalnym, albo przycinane drzewka iglaste – idealne do skandynawskiej aranżacji. Odpowiednio dobrane w sklepie ogrodniczym rośliny i donice pozwolą stworzyć wymarzoną aranżację balkonu.