Skip to content Skip to footer

Piękne i zadbane paznokcie wizytówką każdej kobiety

Kupno dobrego i twojego lakieru do paznokci wcale nie jest takim łatwym zadaniem. Przekonały się o tym tysiące kobiet, którym zależało na pięknym wyglądzie paznokci. Okazuje się, że nawet wśród najdroższych marek można spotkać prawdziwe buble kosmetyczne, które nie utrzymują się na płytce dłużej niż kilka dni. A tymczasem każda kobieta zdaje sobie sprawę z tego, że odpryski i ubytki w lakierze wyglądają bardzo nieestetycznie. Co zrobić, by kupić naprawdę dobry lakier do paznokci i zachwycać wyglądem swoich wypielęgnowanych dłoni?

Lakiery do paznokci – na co zwrócić uwagę przy ich zakupie?

Przystępując do zakupu lakieru do paznokci, warto sobie zadać pytanie, jakie odcienie są modne w obecnym sezonie. Trendy kosmetyczne w tym zakresie zmieniają się bowiem bardzo szybko. Główna zasada jest taka, że jasne i neonowe odcienie zarezerwowane są zazwyczaj na letnie miesiące, bowiem są doskonałym uzupełnieniem lekkich, nieco zwariowanych stylizacji. Bardziej klasyczne kolory i przytłumione barwy odpowiednie będą jesienią i zimą, co jednak wcale nie oznacza, że muszą być nudne! Oczywiście, są takie kolory, które z mody nie wychodzą nigdy i z pewnością należy do nich klasyczna czerwień, spokojny beż czy też różne odcienie bieli.

Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że nie każdy lakier będzie w stanie wytrzymać na paznokciach przez długi czas bez żadnych uszkodzeń. Standardowe lakiery do paznokci, nawet te z najwyższej półki, nigdy nie będą cieszyć się tak wysoką wytrzymałością, jak lakiery hybrydowe. Trzeba jednak wiedzieć, że nie każda kobieta poradzi sobie z wykonaniem manicure hybrydowego we własnym domu. Tym zazwyczaj zajmują się wykwalifikowane stylistki paznokci, które ukończyły odpowiednie kursy i szkolenia.

Staranność i dokładność kluczem do sukcesu

Podczas samodzielnego wykonywania manicure, szczególną uwagę trzeba zwrócić na staranność i dokładność. Wiele kobiet narzeka na niską wytrzymałość lakieru, nie zdając sobie sprawy z tego, że przy jego nakładaniu popełnia bardzo wiele błędów. Nakładanie lakieru w nieodpowiedni sposób kończy się tym, że między jego warstwę, a płytkę paznokcia dostają się pęcherzyki powietrza, co skutkuje bardzo szybkim powstawaniem nieestetycznych odprysków. Przy wykonywaniu manicure trzeba również zadbać o usunięcie skórek z paznokci, tak by nie najeżdżać na nie pędzelkiem.