Skip to content Skip to footer

Piękno Sandomierza

Sandomierz to niewielkie miasto położone nad Wisłą w województwie Świętokrzyskim. Ma jednak sobie wiele uroku, który przekazuje przyjezdnym osobom. Wiele naturalnych widoków oraz pejzaży górskich oraz zabytkowe centrum mające spore znaczenie historyczne daje niezwykłe doświadczenie i wiele wspomnień, gdy już Sandomierz opuścimy.

Największe sandomierskie atrakcje

Wielką atrakcją Sandomierza jest niezwykła Starówka. Znajduje się tutaj gotycki ratusz pochodzący z przełomu wieku XIV oraz XV. Cechuje go nietypowa attyka, a także zegar słoneczny.
Ponadto, jest tu wiele zabytkowych kamienic.
Ciekawym faktem jest kwadratowy kształt rynku, a ratusz stoi na samym jego środku.

Innym atrakcyjnym miejscem w Sandomierzu jest Zamek Królewski. Został on wybudowany w XIV wieku z inicjatywy Kazimierza Wielkiego. Miał on wówczas spełniać funkcje obronne. Obecnie z tego starego zamku pozostały już tylko fundamenty wieży. Budowla była wielokrotnie przebudowywana. Już Kazimierz Jagiellończyk zdecydował, że należy zmienić wygląd zamku i wznieść budowlę narożną. W następnych latach dochodziło do przemeblowań na wzór renesansowy, a w czasach zaborów budowla służyła jako więzienie. Współcześnie w siedzibie zamku mieści się Muzeum Okręgowe w Sandomierzu.

Noclegi Grill Solo

Przyjazd do Sandomierza wiąże się z koniecznością zaplanowania noclegu na te kilka dni. Warto jest więc przeanalizować kwestie miejsc wypoczynkowych w okolicach największych atrakcji.
Takie możliwości daje strona grillsolo.pl. Noclegownia Grill solo znajduje się nieopodal Sanu, między Wąwozem Świętej Królowej Jadwigi a wzgórzem Salve Regina. Również niedaleko znajduje się Starówka oraz Zamek Królewski.

Grill Solo ma bogatą bazę noclegową, która jest idealnym miejscem dla turystów zmęczonych codziennymi trudami całodniowego zwiedzania. Rodzinna atmosfera, a także funkcjonalne pokoje to miejsca, do których wraca się bardzo chętnie.

Jakość pokoi Grill Solo

Na stronie grillsolo.pl można przyjrzeć się zdjęciom noclegowni. Można zarezerwować pokoje pojedyncze aż do czteroosobowych.
Każdy klient otrzymuje dla siebie suszarkę do włosów, ręcznik, mydło i szampon. Pokoje są klimatyzowane, a także znajduje się w nich łącze Wi-Fi.

Również wokół pensjonatów i hosteli Grill Solo znajdują się dodatkowe atrakcje. Osoby, które postanowiły wybrać się do Sandomierza samochodem, mają do swojej dyspozycji monitorowany parking. Rodziny z dziećmi po godzinach zwiedzenia mogą odpocząć na placu zabaw lub przy grillu, gdyż Grill Solo również zawiera takie opcje w swojej ofercie.