Skip to content Skip to footer

Podróż z przyczepą – o czym pamiętać?

Zanim wyruszy się w drogę, zawsze trzeba sprawdzić stan techniczny samochodu. Jeśli natomiast jedzie się z przyczepką, trzeba również sprawdzić w jakim ona jest w stanie i czy posiada wszelkie niezbędne zabezpieczenia. Mowa tu zwłaszcza o oświetleniu przyczepki, które jest wyjątkowo istotne.

Światłą z każdej strony

Ważne jest, aby oświetlenie przyczepki zapewniało jej widoczność absolutnie z każdej strony. Tylko dzięki temu pasażerowie mogą czuć się bezpiecznie. Jednakże, oświetlanie przyczepki ma na celu nie tylko zapewnienie bezpieczeństwa pasażerom. Chodzi tutaj również, a właściwie może przede wszystkim, o innych uczestników ruchu.

Rzecz w tym, ze właściciel przyczepki może co najwyżej ją stracić, jeśli dojdzie do wypadku, w którym ktoś się z nią zderzy. Jednakże, ani właściciel przyczepki, ani pozostali pasażerowie raczej nie doznają poważnych obrażeń w takim wypadku. Co innego osoba, która zderzy się z przyczepką. Niewątpliwie, w tym przypadku konsekwencje udziału w wypadku mogą być zdecydowanie poważniejsze.

Szczególna ostrożność w trakcie jazdy

Z pewnością, ostrożność jest wskazana zawsze, gdy jest się uczestnikiem ruchu drogowego. Wydaje się jednak, że czujność i ostrożność powinny być zdwojone, gdy ma się doczepioną przyczepkę. Jeśli jedzie się zbyt szybko lub też nie zwraca się odpowiedniej uwagi an znaki nie ma mowy o bezpieczeństwie na drodze. W takiej sytuacji na nic nie zda się doskonałe nawet oświetlenie przyczepki.

Zawsze trzeba mieć na uwadze, że samochód z przyczepą jest bardzo długi. Trzeba brać to pod uwagę na przykład wtedy, gdy podejmuje się decyzję o wyprzedzaniu. Chodzi o to, że wyprzedzanie samochodem z przyczepą trwa po prostu nawet dwa razy dłużej. Generalnie, zaleca się, aby z przyczepą w ogóle nie wyprzedzać innych samochodów.

Najwyższej klasy części do przyczep

Bez wątpienia, ważne jest także, aby zawsze decydować się na zakup jedynie najlepszych części do przyczep. Mowa tutaj o oświetleniu przyczepki, ale nie tylko. Także inne elementy powinny być solidne, gdyż tylko to gwarantuje bezpieczeństwo.

Z pewnością, ważna jest solidność kół. To przede wszystkim one, jak również właściwe wyważenie przyczepki, decydują o stabilności, która podczas jazdy jest nie do przecenienia. Poza tym, bardzo istotne jest także to, czy dobrze połączy się przyczepkę z hakiem zamontowanym w samochodzie. Odpowiednie podłączenie nie może jednak zostać wykonane, jeśli nie dysponuje się wysokiej jakości częściami do przyczep.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Unitrailer