Skip to content Skip to footer

Computer Controls, czyli coś więcej, niż tylko dystrybucja oprogramowania

Firma Computer Controls znana jest z dystrybucji profesjonalnego oprogramowania inżynierskiego, które oferowane jest w ramach wykupionej wcześniej subskrypcji. Na tym jednak nie koniec, gdyż możliwości tego podmiotu są znacznie większe. Zwłaszcza jeśli w grę wchodzą szkolenia zawodowe i elementy elektroniczne.

Podstawowe komponenty elektroniczne

Oprócz dystrybucji oprogramowania marka Computer Controls zajmuje się również dystrybucją komponentów elektronicznych przeznaczonych do zaawansowanych systemów automatyki przemysłowej. Mowa tu przede wszystkim o układach scalonych, wyświetlaczach elektronicznych, ale też o transformatorach i elementach indukcyjno – pojemnościowych. Dzięki temu istnieje możliwość stworzenia gotowych płytek, których architektura była wcześniej testowana w ramach dystrybuowanego przez firmę oprogramowania.

Przyrządy pomiarowe

W ofercie firmy Computer Controls znajduje się również szereg urządzeń pomiarowych, które – w zależności od przeznaczenia – mogą mierzyć wartości elektryczne, ale i nieelektryczne. Do tych pierwszych należą różnego rodzaju woltomierze, amperomierze, mierniki rezystancji itd. Do drugiej grupy urządzeń należą z kolei oscyloskopy, liczniki LCR, a nawet zaawansowane analizatory widma. Dzięki wszystkim tym przyrządom możliwe jest testowanie parametrów wyjściowych zaprojektowanych i wykonanych obwodów.

Wydarzenia

Z punktu widzenia firmy Computer Controls dystrybucja oprogramowania to nie wszystko! Dlatego marka ta stawia również na profesjonalne szkolenia, które – w zależności od przyjętej formy – mogą dotyczyć testowania oprogramowania, projektowania modułów elektronicznych, a także – gdy zachodzi taka potrzeba – modelowania detali w technologii 3D. Jednym słowem, wydarzenia te (najczęściej w formie szkoleń) dotyczą wszystkich aspektów funkcjonowania firmy.

Podsumowując, dystrybucja oprogramowania inżynierskiego to jedno z najważniejszych zadań firmy Computer Controls. Należy jednak pamiętać, że technologia projektowania i budowy układów elektronicznych, jest bardzo złożona, a co za tym idzie – dotyka wielu różnych płaszczyzn technologicznych.