Skip to content Skip to footer

Podział obowiązków przy organizacji ślubu i wesela

Nie ma chyba pary młodej, która nie odczuwa stresu na myśl o zbliżającym się ślubie. Zazwyczaj kobiety przeżywają bardziej całą tę sytuacje. Mężczyźni wydają się bardziej opanowani i spokojni. Czasami jednak pozory mylą.

Mężczyzna zamawia busa na wesele

O ile kobiety bardzo zwracają uwagę na kwestie związane z ubiorem i dekoracjami, o tyle mężczyźni mają szansę wykazać się jeśli chodzi o motoryzację. Wynajem busa na wesele to zazwyczaj temat, w którym zajmuje się mężczyzna. To on potrafi doskonale opanować całą logistykę, wie, jaki ma to być samochód.

Ważna będzie tutaj ilość pasażerów, którzy muszą się w nim zmieścić. Ważny będzie też kolor pojazdu, aby pasował do całej oprawy uroczystości. Nie trzeba oczywiście wspominać o tym, że firma powinna być renomowana i sprawdzona, aby wszystko poszło zgodnie z planem w czasie uroczystości.

Pomoc przy organizacji

Podział obowiązków i podział kosztów to trudne tematy zarówno w małżeństwie, jak też w czasie przygotowań do ślubu i wesela. Zazwyczaj obie rodziny pomagają finansowo przy organizacji uroczystości. Niekiedy para młoda upiera się, że sami sfinansują wszystko związane ze swoim ślubem, ale zazwyczaj wszelka pomoc jest chętnie przyjmowana.

Ślub i wesele pochłania mnóstwo pieniędzy, oczywiście niektórzy liczą na to, że część zainwestowanych pieniędzy zwróci się w kopertach, jako prezenty od gości. Warto jednak urządzać imprezę na miarę swoich możliwości finansowych zamiast liczyć na koperty. Branie kredytu na ślub nie jest najlepszym rozwiązaniem.

Transport dla gości

Jeśli chodzi o transport dla weselnych gości stosowane są rozmaite rozwiązania. Niektórzy uważają, że goście powinni dać sobie radę sami, w związku z czym nie organizują żadnego transportu. Nie jest to najlepsze wyjście, ponieważ goście mogą poczuć się z ignorowani.

Wynajem busa na wesele jest zdecydowanie lepszym wariantem. Dobrze, aby bus zawiózł gości z kościoła bądź urzędu na miejsce zabawy, a także odwiózł gości do domu po imprezie. Wtedy z pewnością okażą oni wdzięczność.