Skip to content Skip to footer

Praktyczne i funkcjonalne skrzyniopalety plastikowe

Skrzyniopalety z tworzywa sztucznego są idealnym rozwiązaniem do przechowywania lub transportu produktów z praktycznie każdego segmentu. Na rynku dostępne są skrzyniopalety plastikowe z półokrągłymi drzwiami po jednej stronie oraz opcjonalną pokrywą dwuczęściową z przegubem. Skrzyniopalety z plastiku okazały się być łatwo dostępnym rozwiązaniem znacząco oszczędzającym miejsce. Ma na to wpływ możliwość układania jednej skrzyniopalety na drugiej oraz praktycznie nieograniczona ich dostępność.

Korzyści związane z użytkowaniem skrzyniopalet plastikowych

Odpowiedni projekt skrzyniopalety plastikowej zapewnia doskonałą równowagę nośności i łatwą obsługę. Jest przeznaczony do bezpośredniego podnoszenia odpowiednimi maszynami, takimi jak wózki widłowe, ciężarówki z pompką lub specjalnie zaprojektowany podnośnik do palet z tworzywa sztucznego. Skrzyniopaleta z plastiku może być używana jako indywidualny pojemnik magazynowy, jednak jeszcze bardziej wydajnie sprawdza się jako system transportu.
W przeciwieństwie do zwykłego załadunku, skrzyniopalety z plastiku można układać i zabezpieczać plastikową pokrywką palety na niemal dowolnym etapie transportu.

Konstrukcja skrzyniopalety plastikowej

Wyprodukowane z pojedynczej formy jednoczęściowej, skrzyniopalety plastikowe są niezwykle wytrzymałe i trwałe. Ich pozbawiona nierówności oraz zbędnych elementów konstrukcja pozwala na łatwe czyszczenie i konserwację, a jednocześnie znacznie zmniejsza ryzyko uszkodzenia oraz wynikającą z niego potrzebę naprawy. Słupki narożne są dostępne w wielu różnych kolorach, aby umożliwić wdrożenie systemów kodowania koloru w miejscu pracy. Plastikowe skrzyniopalety są również łatwe w przenoszeniu. Mogą być obsługiwane ręcznie podczas opróżniania, bądź też za pomocą wózka widłowego gdy są w pełni załadowane.

Zalety skrzyniopalety z plastiku

Podstawową zaletą skrzyniopalety plastikowej ze strony https://www.schoellerallibert.com/pl/products/rigid-pallet-containers/ jest szybki i łatwy dostęp do towaru. Nawet w przypadku, gdy są one ułożone jedna nad drugą, zawartość skrzyniopalet z plastiku może być łatwo dostępna dzięki obecności dostępnego przez cały czas otworu. Dodatkowym usprawnieniem są również dwie części pokrywki. Wszystkie nowoczesne skrzyniopalety z plastiku mają dodatkową opcję dwuczęściowej, plastikowej pokrywy, która umożliwia użytkownikowi dostęp do zawartości pudełka bez całkowitego usunięcia pokrywy. Nie bez znaczenia pozostaje także długa żywotność. Solidna i wytrzymała jednoczęściowa konstrukcja skrzyniopalet plastikowych pozwala zapewnić długą i niezawodną żywotność.