Skip to content Skip to footer

Prześcieradła z frotte, jersey i bawełny – które są najlepsze?

Próbując zorganizować wygodne, funkcjonalne i estetyczne miejsce do spania w sypialni, większość osób w pierwszej kolejności pomyśli o zakupie pościeli. To dobrze, jednakże nie wolno przy tym zapominać o wyborze prześcieradła. Najlepsze, bo najpraktyczniejsze, będzie prześcieradło z gumką. A z jakiego materiału powinno być wykonane?

Prześcieradła frotte

Ich najlepszą i zarazem najbardziej charakterystyczną cechą jest niesamowita miękkość, której nie da się porównać z niczym innym – tylko te osoby, które miały już okazję korzystać z podobnych prześcieradeł z gumką, wiedzą, o czym mowa. Frotte jest tkaniną przyjazną skórze, dbającą o jej komfort. Wspaniale utula ona całe ciało do snu.

O ile jednak latem czy wiosną klienci często szukają lekkich i bardziej delikatnych materiałów, tak zimą i późną jesienią tylko materiał frotte zapewni im maksymalny komfort termiczny. Tworzone z niego prześcieradła idealnie sprawdzają się właśnie podczas chłodnych wieczorów i nocy.

Prześcieradła z jerseyu

Jersey bardzo często jest porównywany do frotte, jednakże nie da się jednoznacznie stwierdzić, których z tych dwóch materiałów ma przewagę nad drugim. Zaletą jerseyu na pewno jest to, że łączy on w sobie właściwości tkaniny naturalnej (bawełny) oraz tkaniny syntetycznej. Z tego względu wypada też dość korzystnie pod względem cenowym.

Prześcieradło z gumką wykonane z jerseyu może okazać się jednak bardziej uniwersalne od tego frotte, gdyż tak samo dobrze sprawdzi się w miesiącach letnich, jak i tych zimowych. Ten typ materiału doskonale sprawdza się przy tym w dziecięcych łóżeczkach. Jest delikatny i komfortowy dla skóry maluszka. Jerseyu nie trzeba przy tym prasować, co może być ważną zaletą dla zapracowanych rodziców.

Prześcieradła bawełniane

Absolutna klasyka gatunku. Prześcieradła z gumką wykonywane z bawełny wciąż są najchętniej kupowane na rynku. Jak się okazuje, bawełna jest materiałem niezwykle elastycznym. Tak samo dobrze sprawdza się w roli pościeli, jak i pod postacią prześcieradeł.

Bawełniane prześcieradła cechuje wysokim poziom miękkości oraz bardzo charakterystyczne satynowe wykończenie. A to właśnie z uwagi na swój naturalny połysk mogą one stać się elementem dekoracyjnym eleganckiej sypialni.

Prześcieradła z gumką dostępne są w ofercie vegehome.pl.