Skip to content Skip to footer

Przeszczep włosów – wszystko, co trzeba wiedzieć przed zabiegiem

Nadmierne wypadanie włosów to problem, który dotyka nie tylko mężczyzn. Kobiety również borykają się z tą dolegliwością. Co warto wiedzieć o przeszczepianiu włosów nim udamy się na zabieg?

Przeszczep włosów – jak wygląda zabieg?

Przeszczep włosów Katowice to zabieg, który jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Dzięki termu pacjent nie odczuwa żadnego bólu.

Zabieg przeszczepiania włosów polega na pobraniu mieszków włosowych z tyłu głowy, by następnie przeszczepić je w miejsca, gdzie włosy są przerzedzone. Przeszczep włosów Katowice to zabieg, który wymaga od lekarz dużego doświadczenia i sprawności manualnej. Trzeba pamiętać, że fryzura musi wyglądać jak najbardziej naturalnie. Ważne jest również, by linia włosów, która powstanie wyglądała naturalnie.

Przeszczepianie włosów polega na pobraniu jak najmniejszych kęp mieszków włosowych i umieszczeniu ich w wybranych miejscach. Rozbicie mieszków włosowych na jak najmniejsze grupy zapewni naturalną fryzurę. Trzeba pamiętać, że to od umiejętności lekarza zależy, czy fryzura będzie wyglądała naturalnie.

Po zabiegu

Przeszczepianie włosów nie przynosi natychmiastowych efektów. Trzeba przygotować się na to, że mieszki włosowe po 7-14 dniach wypadną. Po około 2-3 miesiącach zaczną odrastać nowe, zdrowe włosy. Dopiero one zostaną u pacjenta na zawsze.

Trzeba wiedzieć, że po zabiegu przeszczepu włosów Katowice konieczne jest przyjmowanie leków przeciwzapalnych oraz przeciwbólowych. Pierwsze dni mogą być trudne. Pacjent może odczuwać dotkliwy ból.

Po zabiegu przeszczepiania włosów należy zrezygnować z uprawiania intensywnego sportu. Bardzo ważne jest, by zaprzestać również korzystania z basenu nie zależnie od tego, czy woda jest chlorowana czy ozonowana. Opalanie również jest nie wskazane. Ostrożność należy zachować przez miesiąc.

Skutkiem ubocznym przeszczepu włosów są niewielkie blizny, które pozostają na głowie. Trzeba jednak pamiętać, że bujna fryzura zasłania wszystkie niedoskonałości.

Kobiety bardzo dotkliwie odczuwają utratę włosów. Jest to jeden z najważniejszych atrybutów damskiej urody. Przeszczep włosów katowice to zabieg, który pozwala odzyskać fryzurę sprzed lat. Dzięki niemu można cieszyć się pięknymi włosami bez konieczności używania treski czy peruki. Pewność siebie, którą dają eleganckie i zdrowe włosy jest bezcenna. Warto wykorzystać możliwości, które daje nam medycyna estetyczna i znowu czuć się dobrze w swoim ciele.