Skip to content Skip to footer

Psycholog dziecięcy Gliwice

Dzieci bardzo często zmagają się z różnymi trudnościami, które mają wpływ na ich rozwój oraz na radzenie sobie z codziennymi sytuacjami. Może to wynikać z traumatycznych wydarzeń pojedynczych, ciągłych negatywnych bodźców, ale też z zaburzeń rozwojowych i emocjonalnych.

Pomoc psychologa sposobem na trudności

Psycholog dziecięcy pomaga dzieciom i rodzicom poradzić sobie z takimi sytuacjami i podejmować działania, które mają pomóc w poradzeniu sobie z problemami. Psycholog dziecięcy w Gliwicach towarzyszy dziecku oraz rodzicom i opiekunom w przeżywaniu trudności i proponuje różnorodne rozwiązania. Może to być doraźna, pojedyncza pomoc, ale też długotrwała terapia w zależności od potrzeb. Dostarcza narzędzia rodzicom, które pomogą w dalszej drodze i podnosi ich kompetencje wychowawcze. Wskazuje im również miejsca, które z ich strony wymagają działania. Bardzo często jest tak, że odpowiednie pokierowanie rodzica, pomaga rozwiązać bardzo wiele problemów emocjonalnych i rozwojowych dzieci. Psycholog dziecięcy w Gliwicach spędza ograniczoną ilość czasu z dzieckiem, a rodzice większą część tego czasu mają do dyspozycji, dlatego też bardzo dużo od nich zależy.

Z jakimi problemami dziecięcymi mierzy się psycholog

Psycholog dziecięcy w gliwicach pracuje z dzieckiem jeśli ma takie problemy jak: trauma po stracie bliskich, trudności w szkole, w otoczeniu, nieśmiałość, lęk, niskie poczucie wartości, agresja, albo różnorodne inne sytuacje życiowe, które są zbyt trudne, aby samemu je przeżyć i dojść do porządku dziennego. Zadaniem psychologa dziecięcego w Gliwicach jest dobranie odpowiednich narzędzi, a także sposobu komunikacji z dzieckiem i rodzicami. Zależy to od problemu z jakim dziecko się mierzy, ale też od rodziców i od wieku dziecka. Bardzo ważne jest, aby na trudne dla dziecka sytuacje reagować jak najszybciej. Pogłębiony problem jest trudniejszy do rozwiązania, a na pewno wymaga więcej czasu i cierpliwości.

Skuteczna i etapowa praca z psychologiem

Psycholog stawia przede wszystkim na miłą i przyjemną atmosferę oraz indywidualne podejście, a także możliwość nieskrępowanej i komfortowej rozmowy. Dzieciom i rodzicom proponuje rozwiązania, ale nie narzuca ich. Proces pracy z psychologiem zaczyna się od odpowiedniego poznania dziecka, wystawienia diagnozy, a następnie przejścia do terapii czy nawet leczenia jeśli istnieje taka potrzeba. Ma za zadanie przede wszystkim zaopiekować się swoimi podopiecznymi. Ważnym zadaniem jest również zaopatrzenie w narzędzia i metody, które pozwolą na radzenie sobie z nawracającymi problemami w przyszłości samemu. Psycholog w Gliwicach zaprasza do skorzystania z pomocy.