Skip to content Skip to footer

Reklama firmy w Google

Nie ulega wątpliwości, że Google wśród przeglądarek internetowych ma swoisty monopol, co oznacza, że to właśnie z tej przeglądarki korzystają prawie wszyscy użytkownicy sieci. To właśnie z tego względu większość działań reklamowych w internecie skupia się na przeglądarce Google.

Jak działa Google?

Google to wyszukiwarka, która ma ułatwiać użytkownikom przeglądanie internetu. W pasku wyszukiwarki wystarczy więc wpisać interesującą nas frazę, a algorytmy przeszukają wszystkie zarejestrowane witryny, aby jak najlepiej dopasować wyświetlane w wynikach wyszukiwania strony do wspomnianych słów kluczowych. Wpisywane w pasek wyszukiwarki frazy określa się jako słowa kluczowe i to ich obecność na danej stronie decyduje o jej popularności wśród użytkowników.

Jak optymalizować stronę internetową?

Optymalizacja strony internetowej nie wymaga żadnych dodatkowych nakładów finansowych, wystarczy rozpoznać najważniejsze frazy, które potencjalni klienci mogą wpisywać w wyszukiwarkę, a następnie w naturalny sposób umieścić je w treści na stronie. Ta naturalność jest bardzo ważna, ponieważ algorytmy zaprojektowano w taki sposób, aby promowały treści przyjazne użytkownikom.

Wizytówka w Google

Google oferuje przedsiębiorcom również możliwość dodania wizytówki swojej firmy, która będzie wyświetlana użytkownikom lokalnie poszukujących danych usług. Wizytówka Google może zostać stworzona zupełnie za darmo i będzie wyświetlana bez dodatkowych opłat klientom, którzy poszukują usług z danej branży w okolicy.

Google Maps firma

Profil w Google Maps firma powinien zostać uzupełniony o wszystkie ważne dla klienta dane, ponieważ wtedy będzie się cieszył większym zainteresowaniem. Wizytówka google może zawierać dane kontaktowe, zdjęcia firmy lub jej produktów, godziny otwarcia, a także recenzje klientów. Zadowolonych klientów warto zachęcać do pozostawienia recenzji w Google.

Reklamy AdWords

Wizytówka w Google zwiększa lokalne zasięgi firmy, jednak dodatkowych klientów można pozyskać dzięki wykorzystaniu płatnych reklam. Reklamy Google AdWords mogą zostać z łatwością dostosowane do każdego budżetu, a przedsiębiorca płaci jedynie za efekty. Dzięki temu możliwa jest optymalizacja płatnych działań reklamowych i oszacowanie kosztu pozyskania jednego klienta.