Skip to content Skip to footer

Rodzaje taśm do bandowania

Taśmy do bandowania to produkty, które można znaleźć w sprzedaży w dość zróżnicowanych wariantach. Warto zapoznać się z podstawowymi rodzajami tych wyrobów.

Taśmy do bandowania

Taśma do bandowania to produkt, który wykorzystywany jest do pakowania różnego rodzaju paczek, zarówno maszynowego, jak i ręcznego. Oklejanie przesyłek taśmami nazywane jest procesem bandowania. Dzięki specjalistycznym taśmom możliwe jest bezpieczne spinanie oraz rozpinanie ładunków, nawet bez konieczności wykorzystywania kosztownych urządzeń. Transportowane towary są bardzo dobrze zabezpieczone przed zabrudzeniami, a także działaniem wilgoci. Taśma do bandowania sprawia także, że ładunek jest lepiej scalony oraz stabilniejszy.

Taśmy PP

Wśród różnych taśm przeznaczonych do bandowania można wymienić taśmy PP, czyli taśmy polipropylenowe. Są one stosunkowo proste w użytkowaniu, a koszty ich zakupu nie są wygórowane. Dlatego są uznawane za bardzo wydajne w procesie pakowania różnych towarów. Taśmy polipropylenowe są wykorzystywane do zabezpieczania produktów znajdujących się na paletach, co sprawia, że są bardziej stabilne. Produkty są bardzo wytrzymałe, dlatego cieszą się dużą popularnością wśród klientów w branży transportowej.

Taśmy PET

Kolejnym rodzajem taśm do bandowania są taśmy PET, czyli produkty stworzone z poliestru twardego. Charakteryzują się one dość wysokim poziomem elastyczności, a także są bardzo wytrzymałe na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne, na przykład na rozrywanie. Dzięki taśmom poliestrowym możliwe jest odpowiednie zabezpieczanie ładunków na czas transportu, a także stabilizacja przesyłek paletowych. Z powodzeniem można je stosować nawet do towarów, które są ciężkie i mają duże gabaryty.

Taśmy WG i GW

W sprzedaży można również znaleźć taśmy WG oraz GW, które są stworzone z miękkiego poliestru. Są one także wykorzystywane do spinania oraz mocowania różnych towarów na czas ich transportowania, a także przechowywania. Taśmy tego rodzaju charakteryzują się wyjątkowo wysokim poziomem odporności na działanie czynników zewnętrznych takich jak wysoka wilgotność powietrza, a także promieniowanie słoneczne. Oprócz tego taśmy są odporne na działanie wysokich oraz niskich temperatur.