Skip to content Skip to footer

Różne oblicza żelu do paznokci

Paznokcie żelowe stają się dzisiaj coraz bardziej popularnym rozwiązaniem z uwagi przede wszystkim na swoje niebagatelne zalety. Kiedy jednak wejdziemy do sklepu, naszym oczom ukaże się zapewne bardzo wiele przeróżnych żelów do paznokci. W które z nich naprawdę warto zainwestować? Czym w zasadzie one się różnią? O tym pokrótce powiemy poniżej…

Żel do paznokci… ale jakiej gęstości?

Na początek warto rozważyć kwestię gęstości takiego żelu. Jak się bowiem przypatrzymy na opisy żelu do paznokci, to zauważymy zapewne, że można go podzielić na żel o małej gęstości,średniej i na bardzo gęste żele. Kiedy jakie wybrać?

Tutaj w zasadzie wszystko zależy od tego, czy modelujemy na formie, czy na tipsach. Jeśli na formie, to przyda się żel do paznokci o większej gęstości, jeśli zaś na tipsach – może być o mniejszej. Warto jeszcze dodać, że w zasadzie to żele do paznokci mogą gęstnieć także pod wpływem zimna, dlatego profesjonalne stylistki używają innych żeli latem i innych zimą.

Żele do paznokci trójfazowe a jednofazowe?

Kolejną kwestią jest to, czy bierzemy żel do paznokci jednofazowy czy trójfazowy? Otóż najbardziej popularną techniką, jest nakładanie trzech warstw – warstwy podkładowej, budującej a następnie – wykańczającej. Jednak wcale nie zawsze musimy tak robić.

W sprzedaży bowiem dostępne są również jak najbardziej także i żele jednofazowe, które niejako mają wszystkie fazy jednocześnie w jednym żelu zapakowane. Jak to dokładniej wygląda? Otóż wówczas kładziemy w zasadzie jedną warstwę i gotowe. Warto jednak zawsze położyć też żel nabłyszczający, aby ładnie utrwalić manicure.

Pierwszy żel – na co zwrócić uwagę?

Pytanie jeszcze pojawia się, co jest w zasadzie naprawdę istotne w tym pierwszym żelu do paznokci? Otóż przede wszystkim naprawdę nie opłaca się brać zupełnie najtańszego lakieru. Chodzi tutaj bowiem o, że zasadniczo tańsze lakiery niestety nie mają tak wysokiej jakości.

Dalej ważnych i istotnych jest jeszcze kilka rzeczy a mianowicie to, żeby nie brać od razu bardzo dużej ilości danego żelu. Chodzi niestety o to, że jeśli będzie nam się źle pracowało z danym produktem albo jego kolor nie przypadnie nam do gustu, to tylko zupełnie niepotrzebnie wydamy pieniądze.

Żel do paznokci znajdziesz w ofercie Chiodo.pl