Skip to content Skip to footer

Sale szkoleniowe

Oczywistym jest, że do sukcesu przedsiębiorstwa przyczynia się jego cała załoga, lecz by dobra passa trwała, potrzebne jest ciągłe doszkalanie zatrudnionych pracowników, a co najważniejsze – umożliwienie im dostępu do szkoleń, dostosowanych do rodzaju wykonywanej pracy.

Wybór sali szkoleniowej

Bez względu na rodzaj szkoleń, wybór sali szkoleniowej ma priorytetowe znaczenie zarówno dla słuchaczy, jak i wykładowcy, ponieważ dobrze zaopatrzona sala szkoleniowa powinna spełniać kilka podstawowych warunków by wszyscy czuli się w niej swobodnie. Z tego też powodu należy wprowadzić odpowiednio przyjazną atmosferę i zainteresować słuchaczy tematem wykładów.

Pierwszą zasadą jest zatroszczenie się o słuchaczy – nie może im niczego zabraknąć, począwszy od artykułów piśmienniczych po dostęp do napojów gorących i zimnych. Większość szkoleń przeprowadzonych jest codziennie, a wykłady mogą trwać nawet kilka godzin, więc wygodne krzesła i stoliki muszą być dostosowane do sylwetki kursanta. Inną sprawą jest wybór odpowiedniego miejsca – sala wykładowa powinna być jasna, przestronna i funkcjonalnie urządzona – w oknach powinny być rolety pozwalające na zasłonięcie okien w razie przeprowadzania prezentacji multimedialnej, wyświetlanej na ekranie zawieszonym na ścianie. Dotyczy to również możliwości przygaszania światła – zbyt jasne spowoduje słabą widoczność treści umieszczonych na ekranie, zbyt ciemne będzie męczyć wzrok powodując przy tym dyskomfort oczu.

Wyjazdy szkoleniowe

Wiele firm oferuje wynajem sal szkoleniowych dla przedsiębiorstw pragnących wprowadzić nowe zagadnienia do swojej firmy co zazwyczaj wymaga przeszkolenia pracowników. Większość tego typu obiektów duże przedsiębiorstwa ma w swoim zasobie lokalowym, jednak mniejsze wolą wynająć salę w specjalnie do tego celu przystosowanym budynku, hotelu lub też ośrodku, pełniącym również rolę rekreacyjną. Odbywają się tam najczęściej szkolenia wyjazdowe, kilkudniowe, a mają za zadanie nie tylko wprowadzić pracowników w nowe zagadnienia, ale również umożliwić im wypoczynek w bliskości przyrody.

Sala szkoleniowa – wyposażenie

Wyposażenie sal szkoleniowych zależne jest od charakteru wykładów, ale w każdej sytuacji konieczny jest dostęp do komputerów, projektorów, sprzętu nagłaśniającego oraz innych niezbędnych urządzeń, pomagających w jak najczytelniejszym przekazie treści szkoleniowych. Sala szkoleniowa powinna również być wyposażona w zwykłe sprzęty typu stół, krzesła, regały na pomoce szkoleniowe, tablice dydaktyczne i interaktywne, a także sprzęt do rejestracji przebiegu szkolenia, który za zgodą uczestników zarejestruje całe wydarzenie. Z innych urządzeń przydatny jest klimatyzator, szczególnie wtedy, gdy szkolenia odbywają się w upalne dni, oraz odpowiednie ogrzewanie pomieszczenia, gdy na dworze jest niska temperatura.

Wybór sali szkoleniowej uzależniony jest od wielu czynników, warto więc odpowiednio wcześniej zapoznać się z ofertami wynajmujących je firm.