Skip to content Skip to footer

Skąd wziąć czystą wodę?

W wodach wodociągowych często pojawiają się drobinki, które można zauważyć bez mikroskopu. Jest to zwykle piasek lub kawałki rdzy. Niewątpliwie, jeśli takie drobinki dostaną się do naszego układu pokarmowego, to na pewno nic dobrego z tego nie wyniknie. Dlatego właśnie, wody wodociągowe, zanim popłyną w naszych kranach są pieczołowicie oczyszczane.

 

Co robią stacje oczyszczające wodę?

 

Generalnie, jeśli chodzi o zadanie jakie ma każda stacja oczyszczająca wodę to polega ono na tym, aby wodę niezdatną do picia uzdatnić. Warto od razu zauważyć, że każda stacja musi to zrobić, zanim puści wodę do domów i mieszkań. Nie oznacza to jednak, że w rurach w naszych domach płynie idealna woda.

W gruncie rzeczy, w stacjach uzdatniania wody jest ona oczyszczana z tych najbardziej szkodliwych rzeczy. Usuwa się tu zwykle wszelkie zanieczyszczenia największych rozmiarów. Jednakże, nigdy woda wypływająca z oczyszczalni nie jest doskonała. Ponadto, zanim znajdzie się ona w naszym kranie to zdąży się jeszcze wielokrotnie zanieczyścić.

 

Czy woda w kranach jest brudna?

 

Oczywiście, z reguły woda w kranach nie jest zbytnio szkodliwa. Rzecz jasna nic się nie stanie, jeśli od czasu do czasu się jej napijemy. Tym bardziej nie zaszkodzi nam, jeśli najpierw ją przegotujemy. Jednakże, regularne picie wody z kranu raczej nie jest wskazane.

faucet-1684902_960_720

Wydaje się, że wskazane są natomiast filtry do wody. Używanie filtrów do wody sprawia, że jesteśmy spokojniejsi pijąc wodę z kranu. Woda, którą przefiltrujemy jest już bowiem całkowicie czysta i bezpieczna.

 

Co z wodą z butelki?

 

Niektórzy ludzie uważają, iż filtry do wody nie są im potrzebne, ponieważ najlepszym rozwiązaniem całej sytuacji jest picie wody z butelki. Ludzie ci jeśli piją w ogóle wodę z kranu to tylko przegotowaną. Jest to jakieś rozwiązanie, jednakże raczej nie godne polecenia.

Woda w butelkach jest czysta, jednakże woda z kranu, która została przefiltrowana wydaje się posiadać więcej właściwości prozdrowotnych. Ponadto, picie wody z butelek jest niezwykle drogie.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Rosmosis