Skip to content Skip to footer

Tabletki biologiczne do szamb i kanalizacji

Biopreparaty w formie wygodnych tabletek stają się coraz popularniejsze. Służą one przede wszystkim do utrzymywania flory bakteryjnej w szambach, kanalizacji oraz przydomowych oczyszczalniach ścieków w optymalnym stanie. Produkty tego typu znajdują swoje zastosowanie również w celach degradacyjnych różnych związków organicznych.

Zastosowanie tabletek biologicznych

Tabletki oferowane przez większość producentów, np. firmę Biozym, używane są w szambach obecnych w budynkach letniskowych i całorocznych, a także domach wielorodzinnych, chatach wiejskich oraz rozmaitych gospodarstwach. Tabletki biologiczne mogą być również stosowane w indywidualnych instalacjach kanalizacyjnych, a także zwykłych, przydomowych oczyszczalniach ścieków. Środki obecne w katalogu firmy Biozym wykorzystywane są z powodzeniem także w mniejszych systemach ściekowych, obecnych np. w różnego rodzaju zajazdach, szkołach czy hotelach. Preparaty znajdują swoje zastosowanie również w sławojkach i standardowych zbiornikach do przetrzymywania ścieków.

Korzyści stosowania tabletek biologicznych

Każda tabletka preparatu wyprodukowanego przez przedsiębiorstwo Biozym http://sklepekozet.pl/pl/c/Biozym/48 jest bardzo aktywna. Rozprzestrzenia się w całej objętości ścieku bardzo szybko, ze względu na formę musującą. Tabletki posiadają znaczne ilości aktywnych bakterii i są całkowicie bezpieczne dla ludzi i zwierząt, ponieważ nie zawierają substancji żrących, substancji kaustycznych czy kwasów. Same tabletki są niezwykle proste w stosowaniu. Dzięki regularnemu wykorzystywaniu, są w stanie usunąć przykre zapachy oraz w całkowicie naturalny sposób udrożnić i oczyścić szamba czy kanalizacje. Udrożnieniu oraz wspomaganiu podlegają również przydomowe oczyszczalnie ścieków, co korzystnie wpływa na rozsączkowanie. Zakup tabletek biologicznych Biozym zmniejsza wydatki związane z wywozem nieczystości, ponieważ preparaty tego typu są w stanie usunąć znaczne ilości zanieczyszczeń. Rozkładowi ulegają min. fekalia, papier, detergenty, tłuszcze roślinne i zwierzęce, a także skrobia, białko oraz wiele innych związków całkowicie organicznych.