Skip to content Skip to footer

Skup monet i kruszców szlachetnych w Warszawie

Dla kupujących srebro i złoto to inwestycja, która nigdy nie traci na wartości. Z kolei dla sprzedających skup złota to sposób, aby podreperować domowe finanse dzięki sprzedaży złotych i srebrnych pamiątek. Czym się kierować wybierając skup złota skoro nawet Warszawa to siedziba co najmniej kilkunastu firm, które skupują monety oraz metale szlachetne?

Skup monet oraz złota i srebra


Skup złota Warszawa udostępnia zarówno w punktach stacjonarnych, jak i online. Skup srebra i złota, bo najczęściej firmy skupujące metale szlachetne oferują korzystne stawki za nabycie obydwu rodzajów metali, może być dobrym sposobem na poprawienie domowego budżetu. Firmy numizmatyczne oraz skupujące metale szlachetne specjalizują się w skupowaniu wybranych rodzajów monet i banknotów, ale również pamiątek rodzinnych czy monet kolekcjonerskich. Skup monet nie ogranicza się zatem jedynie do monet wykonanych ze złota czy srebra, a może również obejmować skup pieniędzy wykonanych z mniej szlachetnych kruszców. W większości przypadków sprzedający od ręki poznaje cenę nabycia, a w przypadku bardzo poszukiwanych numizmatów może się również zdecydować na wystawienie ich na aukcję, prowadzoną przez nabywcę. W zależności od firmy sprzedający złote i srebrne przedmioty czy monety może otrzymać za nie gotówkę lub też może wskazać przelew jak bardziej oczekiwaną formę zapłaty. Część firm oferujących skup złota w Warszawie przejmuje na siebie także koszty związane ze sprzedażą przedmiotów, jakie należy w związku z dokonaną transakcją ponieść na rzecz Urzędu Skarbowego.

Szlachetne kruszce i zwykłe monety


O ile skup złota czy skup srebra kojarzy się z możliwością odsprzedaży biżuterii czy pamiątek, wykonanych ze szlachetnych metali, o tyle dla wielu sprzedających zaskakujący może być fakt, że skup monet może obejmować różne rodzaje monet. W praktyce ze względu na zainteresowanie nabywców firmy skupujące monety są zainteresowane nie tylko monetami złotymi czy srebrnymi, ale skupują również monety będące w powszechnym użytku za poprzedniego systemu czy monety kolekcjonerskie. Wiele firm podkreśla, że stawki, jakie oferuje http://www.coinart.pl/skup.php za nabycie monet czy metali szlachetnych, nie są uzależnione od cen obowiązujących na giełdzie metali w Londynie. Dla sprzedającego oznacza to większy margines do negocjacji w czasie finalizowania transakcji, co de facto oznacza większe zyski. Część firm oferuje jedynie skup złota czy srebra. W przypadku skupu monet zdecydowanie większą popularnością cieszą się firmy, które oprócz skupu monet i banknotów prowadzą również sklep, w którym zakupione monety są odsprzedawane.