Skip to content Skip to footer

Sprzedaż mieszkań w Wielkopolsce

Rynek mieszkaniowy rozwija się prężnie, jednak również popyt na nowe mieszkania rośnie. Jednocześnie developerzy miewają rożne pomysły na temat tego gdzie inwestować. Część z tych pomysłów jest dobvra, a część fatalna. W zależności od tego tego, czy i w jakim stopniu postanowią uszanować lokalnych mieszkańców i na ile spójną z otoczeniem zaproponują architekturę dla nowego budynku.

Z pewnością budowanie biurowca w miejscu skweru jest pomysłem kiepskim. Ale tworzenie nowych mieszkań na terenach nieużytków to już lepszy pomysł. Wiele miast ma w tym zakresie swoje strategie rozbudowy, a wśród nich prowadozna jest również. W tej kwestii współpracuje z różnymi developerami z tej okolicy.

Co prawda część z tych developerów usiłuje przeforsować budowanie parkingów w miejscach wartościowych społecznie, ale istnieją i tacy, którzy stawiają raczej na rozsądne zagospodarowanie terenu miejskiego. Dlatego też warto zwracać uwagę w trkacie przetargów na budowę mieszkań, z jakich terenów dana firma najchętniej korzysta.

Sama sprzedaż mieszkań prowadzona jest różnymi metodami i przez różne kanały, zarówno przez ogłoszenia, jak i przez pośredników z biura nieruchomości. W pierwszym przypadku trafia się bezpośrednio do odbiorców końcowych. W drugim jednak pośrednik od razu selekcjonuje klientów pod kątem ich oczekiwań, co zwiększa szansę na sprzedaż przy konkretnych oględzinach lokalu.