Skip to content Skip to footer

Wypadanie włosów – co realnie podziała na ten problem?

Wypadanie włosów to bardzo powszechny problem. Nęka wielką ilość osób, zwykle na przełomie pór roku. Wówczas nie trzeba nic z nim robić, bo sam minie, ale jeśli wzmożone wypadanie utrzymuje się, oznacza to, że jego przyczyna może być inna.

Różne przyczyny wypadania

Poza zmianą pory roku wypadanie włosów może być powodowane przez szereg innych czynników. W wielu przypadkach bardzo ważne jest, by to określić, gdyż nie można uporać się z tym problemem, jeśli nie wyeliminuje się elementu, który go powoduje. Dotyczy to zwłaszcza złej diety, stresu, problemów hormonalnych oraz stosowania na przykład agresywnych farb. W takich i wielu innych przypadkach wypadanie nie ustanie, jeśli nie zaprzestanie się takich działań, nawet jeśli zastosuje się rozmaite sposoby na ten problem.

Poza tym przyczyną wypadania włosów może być stosowanie niektórych leków, a także zła pielęgnacja, na przykład obciążanie skóry głowy i zatykanie jej porów, przez co cebulki stają się niedotlenione. Nie pomaga także stylizacja na gorąco czy nawet wiązanie włosów ciasną gumką, gdyż te zabiegi również prowadzą do osłabiania cebulek.

Jak sobie pomóc?

Prócz odstawienia czynnika, który powoduje wypadanie włosów, co nie zawsze jest możliwe, trzeba też wdrożyć działania mające na celu zahamowanie wypadania oraz stymulację odrostu włosów. Jest na to wiele sposobów. Można na przykład stosować suplementację, pić napary ziołowe czy drożdże, a także stosować różnego rodzaju preparaty z apteki. Trzeba jednak wybierać te, które wciera się w skórę głowy, tylko one bowiem realnie mogą pomóc. Nie ma na to szans na przykład odżywka, którą przecież nakłada się na włosy, a nie skórę głowy.

Znakomitym wyjściem jest też skorzystanie ze specjalistycznego zabiegu, jaki oferuje salon esteti-med.pl. Jest to mezoterapia mikroigłowa, polegająca na wstrzykiwaniu w skórę głowy za pomocą bardzo cienkiej igły specjalnych preparatów odżywczych. Jest to jedyna tak precyzyjna metoda podania tego rodzaju substancji dokładnie tam, gdzie mogą być one wykorzystane. Żadna odżywka czy szampon nie dadzą takiego efektu, gdyż działają one głównie na powierzchni skóry, a ich możliwość wnikania w głąb skóry i docierania do cebulek włosowych jest mocno ograniczona.

Efektem zabiegu, o którym więcej można poczytać na stronie www.esteti-med.pl, jest dość szybkie zahamowanie wypadania włosów, ale potrzebnych jest kilka zabiegów – należy wykonywać go w seriach. Poza tym zaobserwować można odrost włosów, wobec czego po jakimś czasie czupryna ulegnie zagęszczeniu.