Skip to content Skip to footer

Sztuczne rzęsy – czy warto to wykonywać samodzielnie?

Piękne spojrzenie to marzenie wielu kobiet. Na półkach w zasadzie każdej drogerii stoją teraz różnego rodzaju sztuczne rzęsy. Co zatem prostszego niż aplikacja takich sztucznych rzęs? Otóż rzeczywiście, nie jest to w żaden sposób trudne, niemniej czy nie lepiej iść do profesjonalnego salonu do kosmetyczki?

Czy samodzielne zakładanie rzęs jest trudne?

Niestety tak, nie jest to najprostsza sprawa i często popełniamy wiele błędów w tym zakresie. Przede wszystkim bowiem trzeba zaznaczyć, że tutaj w grę wchodzi klej. Niektóre panie usiłują sobie ułatwić sprawę i kładą klej od razu na powiekę. Jest to oczywiście bardzo złe postępowanie, mogące zakończyć się podrażnieniem oka i różnymi nieprzyjemnymi reakcjami.

Warto jeszcze podkreślić, że rzęsy także wcale nie jest łatwo ładnie i estetycznie przykleić. Często, kiedy robimy to samodzielnie, rzęsy są posklejane i nie prezentują się za ciekawie. Co więcej, niestety nieraz też jest tak, że rzęsy nadmiernie obciążają te, które mamy naturalnie. Chcąc zaś zmyć całość, odrywamy rzęsy w wersji sztucznej, co powoduje od razu uszkodzenie tych naturalnych.

Czy sztuczne rzęsy ze sklepu są dobrej jakości?

Warto także zastanowić się, czy naprawdę rzęsy za kilka złotych będą prezentować się dobrze i naturalnie? No właśnie nie do końca. Jeśli już decydujemy się na samodzielne założenie takiego rodzaju rzęs, to trzeba także pomyśleć o tym, żeby zdecydować się na produkt lepszej jakości.

Co więcej, częstym błędem jest brak umiejętności dopasowania rzęs do typu urody. Naprawdę nie do każdego pasują czarne, grube, długie i zmysłowo wywinięte rzęsy. Czasem nawet coś takiego prezentuje się wręcz śmiesznie.

Czy wiesz, jak odpowiednio pielęgnować sztuczne rzęsy?

Na koniec warto jeszcze się zastanowić, czy w zasadzie wiemy, jak naprawdę dobrze zajmować się pielęgnacją rzęs? Zapewne nie do końca. Nie chodzi tutaj bowiem tylko i wyłącznie o to, jak je założyć i jak je oczyszczać oraz zdejmować. Rzęsy w wersji sztucznej wymagają nawet innego makijażu.

Oczywiście to są bardzo istotne kwestie, które wyjaśni nam kosmetyczka. Warto zatem wybrać się założyć rzęstu u niej – tam uzyskamy naprawdę świetny efekt i zalecenia. Można oczywiście zakładać też rzęsy samemu, ale tylko jeśli naprawdę zdobędziemy na ten temat konieczną wiedzę.

Sztuczne rzęsy kupisz na Kosmetykizameryki.pl.