Skip to content Skip to footer

Torby papierowe z nadrukiem cennik – czy to drogi gadżet reklamowy?

Torba papierowa to często wybierany przez przedsiębiorców gadżet reklamowy. To w takiej torbie przekazywane są ulotki, notesy, długopisy i broszurki na temat firmy i jej całej działalności. Czy zatem torby papierowe producent, to sposób na szybką reklamę?

Torby papierowe producent

Torby papierowe są gadżetem na czasie. Dlaczego? Dlatego, że wszystko teraz krąży wokół ekologiczności i ekonomiczności. Im bardziej naturalny produkt, tym lepiej. Torba papierowa wiedzie tutaj prym wśród wszelkich pozostałych: foliowych czy plastikowych. Jaki jest ich sekret?
Torby papierowe producent to przede wszystkim ochrona środowiska. Szybko się rozkładają i można je poddawać recyklingowi. Nie zaśmiecają środowiska – ani wód, ani łąk, ani lasów. Nawet, jeśli ktoś wyrzuci taką torbę na przykład do lasu – szybko się rozłoży i nie będzie po niej śladu. Nie oznacza to oczywiście tego, żeby takie torby w taki sposób utylizować! Absolutnie! Zużyte najlepiej jest spalić bądź oddać do recyklingu.
Kolejną zaletą toreb z papieru jest ich cena – za najprostszą, szarą torbę zapłaci się około 20 groszy! Taka torba nie oddziałuje w żaden sposób na żywność, więc można w niej ją przechowywać czy transportować. Co jednak z torbami reklamowymi? Jak się je wykonuje i jaki to generuje koszt?

Torby papierowe z nadrukiem cennik

Torby papierowe producent to na przykład firma Tanie Torby, Mariopack, Domo Pack czy MK Pak. Każda z tych firma oferuje torby papierowe z nadrukiem cennik. Nadruk wykonywany jest różnymi sposobami. Jednym z nich jest sitodruk.
Sitodruk to taka metoda, która do wykonania nadruku wykorzystuje specjalną kliszę (wykonywaną za każdym razem, co niestety generuje dodatkowe koszty) oraz maksymalnie pięć kolorów. Proces nadruku można porównać do wykonywania stempla.
Drugim sposobem jest druk ofsetowy, który pozwala na zadrukowanie nawet sto procent powierzchni torby. Idealnie łączy kolory, więc nie widać przejść tonalnych. Pozwala również na wydruk dowolnych fotografii. Taki wydruk jest nieco droższy i uzależniony od skomplikowania połączenia barw.

Torby papierowe cennik

Koszt wykonania torby papierowej z nadrukiem na gramaturze 140g/m^2, klaruje się następująco:

  • 100 sztuk toreb: 1 kolor – około 3,70 zł; 2 kolory – około 4,20 zł; 5 kolorów – około 7,20 zł;
  • 500 sztuk toreb: 1 kolor – około 2,70 zł; 2 kolory – około 3,05 zł; 5 kolorów – około 3,95 zł;
  • 2000 sztuk toreb: 1 kolor – około 2,45 zł; 2 kolory – około 2,70 zł; 5 kolorów – około 3,30 zł.

Ceny są cenami orientacyjnymi i zależą od wielu czynników. I od gramatury, i od wielkości, i od ilości kolorów, i od skomplikowania wzoru, i od ilości zamówienia. Im więcej toreb w jednym zamówieniu, tym cena będzie atrakcyjniejsza. Dlatego przed zamówieniem warto jest negocjować torby papierowe cennik i omawiać wszelkie szczegóły.