Skip to content Skip to footer

Usługi remontowe pomysłem na biznes w Zabrzu

Wzięcie spraw we własne ręce i przejście sposobu zarobkowania w formie etatu do założenia działalności gospodarczej i zarabiania na życie w ten sposób to jedna z najbardziej przełomowych decyzji w życiu. Oznacza to zerwanie z pozornym bezpieczeństwem jakie daje praca etatowa, na rzecz mniejszej pewności zarobku, ale za to o wiele większej swobody kształtowania swoich działań i codziennej organizacji pracy.

Pomysł podstawą sukcesu

Zabrzański rynek wręcz roi się od coraz nowszych i bardziej wymyślnych sposobów zarobkowania, jakie realizowane są przez jednoosobowe firmy, prowadzone przez osoby fizyczne. Pomysłowość ludzka nie zna w tym przypadku granic i choć niektóre pomysły trafiają i przynoszą pokaźne i regularne zyski, to jednakże większość oryginalnych sposobów zarobkowania okazuje się porażką.

Decydując się na założenie własnej firmy warto więc wziąć pod uwagę wejście w branże, która daje duże szanse powodzenia takiego przedsięwzięcia. Jedną z nich z pewnością są usługi remontowe w Zabrzu cieszące się niegasnącą popularnością wśród usługodawców. Dzieje się tak z uwagi na wciąż rozwijające się budownictwo mieszkaniowe, a co za tym idzie rosnącą ilością zasiedlonych lokali, spośród których każdy wcześniej czy później będzie potrzebował remontu.

Usługi remontowe – firma łatwa do założenia

Biorąc pod uwagę, iż obecnie bezrobotni mają co najmniej kilka możliwości pozyskania dofinansowania na otworzenie własnej działalności gospodarczej okazuje się, iż usługi remontowe w Zabrzu mogą być strzałem w dziesiątkę. Nie tylko ze względu na duży popyt na tego typu usługi, lecz również z uwagi na stosunkowo proste i relatywnie niedrogie wyposażenie, jakie taka firma musi posiadać, aby móc sprawnie świadczyć usługi remontowe na Zabrzańskim rynku.

Wiertarki wkrętarki, narzędzia do mieszania szpachli, szpachlowania, zacierania, szlifowania i malowania to podstawowy repertuar przyrządów, jakie są niezbędne do tego typu działalności. Oczywiście nie zaszkodzi kupić również i innego, dodatkowego sprzętu, który usprawni prowadzenie prac. Ważne, aby zmieścić się w przyznanej kwocie dofinansowania, która zazwyczaj sięga ok.20-25 tysięcy złotych.

Reklama dźwignią popytu

Choć ilość podmiotów świadczących usługi remontowe w Zabrzu jest stosunkowo duża, to nie można powiedzieć, że próg wejścia na rynek jest tak wysoko postawiany, iż nowym podmiotom trudno będzie się na nim znaleźć. Przy planowania sposobu wydatkowania środków z dotacji warto jedynie poświęcić 10-15 procent przyznanej kwoty na działania reklamowe i marketingowe.

Rozwieszenie ogłoszeń w klatkach schodowych, rozniesienie ulotek i wizytówek po instytucjach, w których przemieszcza się dużo ludzi i przede wszystkim wykonywane solidnie prace, które przekładają się na polecanie sobie danej firmy przez znajomych to działania w bezpośredni sposób owocujące popytem na usługi danej firmy. Warto więc poświęcić na nie trochę czasu, aby osiągnąć jak najlepszy rezultat.