Skip to content Skip to footer

Co warto wiedzieć o depilacji laserowej okolic bikini?

Zabieg zwany depilacją laserową bikini przede wszystkim pozwala pozbyć się niechcianego owłosienia na dłuższy czas. Co więcej, regularne powtarzanie zabiegu może spowodować całkowite pozbycie się włosów, co zdecydowanie wyróżnia depilację laserową bikini spośród innych metod pozbywania się owłosienia, takich jak na przykład tradycyjne golenie.

Depilacja laserowa bikini – co warto wiedzieć o tym zabiegu?

Laserowe usuwanie owłosienia to zabieg, który zaczęto wykonywać w latach sześćdziesiątych XX wieku. Co ciekawe, na początku zabieg nie zyskał popularności i nie cieszył się powodzeniem – było to prawdopodobnie spowodowane zbyt długą falą laserów, która nie usuwała owłosienia, natomiast uszkadzała ona skórę. Dzisiejsze urządzenia wykorzystywane podczas zabiegu, jakim jest depilacja laserowa bikini są znacznie bardziej precyzyjne, dokładne i bezpieczne.

Należy jednak pamiętać, iż istnieją pewne przeciwwskazania do wykonywania tego rodzaju zabiegu. Po pierwsze depilacja laserowa bikini absolutnie nie powinna być wykonywana u kobiet w ciąży oraz u osób chorujących na cukrzycę insulinozależną, padaczkę i nowotwory. Co więcej, także świeża opalenizna, skłonność do przebarwień czy też uszkodzenia naskórka są przeciwwskazaniem do wykonywania zabiegu.

Przygotowanie do zabiegu

Warto pamiętać, że do zabiegu depilacji laserowej nasze ciało i włosy powinny być przygotowane w odpowiedni sposób. Decyzję o poddaniu się zabiegowi należy podjąć najlepiej na miesiąc przed jego planowanym terminem i przez cały czas, który pozostanie nam do zabiegu powstrzymać się od opalania – w skórze opalonej jest dużo melaniny, która podczas depilacji będzie przyciągać światło lasera – w związku z tym depilacja może być znacznie mniej efektywna.

Oczywistym jest, że w dniu zabiegu należy zwrócić szczególną uwagę na higienę – skóra musi być przede wszystkim oczyszczona, tego dnia nie należy także stosować kremów czy perfum.

Jakich efektów zabiegu depilacji laserowej bikini można się spodziewać i kiedy nie należy wykonywać zabiegu?

Należy pamiętać, że aby usunąć wszystkie włoski z okolic intymnych, nie wystarczy jeden zabieg, ale już po trzech do sześciu, które będą wykonywane w określonych odstępach czasowych jest to możliwym, że włoski całkiem znikną. Co ciekawe, już po pierwszym zabiegu depilacji laserowej nie odrasta około 30 procent usuniętych włosków.

Należy pamiętać, że nie należy poddawać się zabiegowi depilacji laserowej bikini, jeżeli przyjmujemy leki fotouczulające, np. Witaminę A, retinoidy, leki depresyjne czy też leki obniżające krzepliwość krwi.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Kosmetologia Esteti-Med