Skip to content Skip to footer

Wielofunkcyjne taborety kuchenne

Mówi się, że kuchnia jest sercem całego domu. Jest w tym wiele prawdy. To pomieszczenie, z którego korzystamy kilka razy dziennie. Przygotowujemy tam ciepłe posiłki oraz napoje, a wielu z nas spożywa tam swoje śniadanie. Istnieje też powiedzenie, że najlepsze imprezy zaczynają się i kończą się w kuchni, że jest to miejsce spotkań domowników, a także członków imprezy. Biorąc pod uwagę te wszystkie fakty, wypada odpowiednio przystosować kuchnię do tego.

Taborety kuchenne – czy są potrzebne?

Na pewno nie wszystkim, ale są na tyle funkcjonalnym meblem, że warto zastanowić się nad jego zakupem. Dlaczego wielofunkcyjnym? Stołki kuchenne mogą być świetnym akcentem kolorystycznym lub dekoracyjnym, który ożywi naszą kuchnie i sprawi, że chętniej będzie się w niej gotować, czy zmywać naczynia. Stołki mogą stać na dwóch lub 4 nogach, mogą być niskie lub wysokie, okrągłe lub kwadratowe, a także mieć zupełnie fantazyjne kształty, które są podobne do niczego.Stołki kuchenne są bardzo mobilne, nie mają oparcia – nie zajmują za wiele miejsca, są lekkie – więc łatwo je przenieść. Jest to szczególnie ważna cecha, gdy nasz kuchnia nie jest zbyt duża. Łatwo można wynieść lub przesunąć taboret i zrobić sobie dodatkową przestrzeń.

Taborety kuchenne – wielofunkcyjność zamknięta w jednym meblu

Mogłoby się wydawać, że tak mały i prosty mebel nie ma żadnej innej funkcji jak siedzenie na nim, które może być niewygodne, bo przecież nie ma on oparcia. Nic bardziej mylnego. Ten niepozorny mebel ma wiele funkcji, które teraz przedstawię. Taborety szczególnie przydają się na imprezach, domówkach – kiedy mamy niezapowiedzianych gości i nagle zabrakło miejsc do siedzenia. Okazuje się, że 2 stołki mogą uratować całą sytuację. Mogą też pełnić funkcje małego stolika na przekąski czy szklanki.

W kuchni taborety przydadzą się jako stopień – gdy mamy problem, żeby dosięgnąć czegoś z górnej półki, szafki. Można je łatwo dostawić, wskoczyć na nie i ściągnąć potrzebną rzecz. Te z czterema nogami i płaskim blatem są bardzo stabilne, nie musimy się martwić, że się z nich wywrócimy. Mogą być też wygodnym podnóżkiem, kiedy oglądamy telewizję lub gdy czytamy książkę. Najlepiej w tej roli sprawdzą się te miękkie z tapicerowanym siedziskiem. Okazuje się, że taborety mogą pełnić nawet funkcję stolika nocnego – wystarczy postawić na nich lampkę nocną i gotowe!