Skip to content Skip to footer

Wszystko, co warto wiedzieć na temat sukienek boho do ślubu

Ślub to wyjątkowy dzień w życiu każdej kobiety. To właśnie wtedy chce wyglądać najpiękniej i najlepiej. Często przygotowania do ślubu trwają nawet wiele miesięcy, a stylizacja jest przemyślana pod dosłownie każdym względem. To zupełnie zrozumiałe. W końcu taki dzień wymaga szczególnej oprawy. Od pewnego czasu w Polsce i na całym świecie bardzo popularne są suknie ślubne w stylu boho. Poniżej trochę więcej na ich temat.

Jak wygląda suknia ślubna boho?

Co charakteryzuje suknie boho? Po pierwsze ich krój. Takie kreacje najczęściej są długie, posiadają rozszerzane rękawy i są uszyte z bardzo delikatnych, transparentnych tkanin. Z jednej strony są dobrze dopasowane do sylwetki, ale z drugiej absolutnie jej nie opinają. Suknia ślubna boho pozwala zachować sporo swobody, natomiast na pewno nie ukryje różnych mankamentów figury. To nie jest ten typ kreacji. Ze względu na to, z jakich tkanin są szyte boho sukienki, jest wręcz na odwrót. One bardzo mocno podkreślają słabe punkty figury, nadmiar ciałka tu i ówdzie. Komu najbardziej pasują sukienki ślubne boho? Pięknie będą się w nich prezentować naprawdę młode wiekiem panny młode. Kobiety świeże, o delikatnej, odrobinę romantycznej i eterycznej urodzie. Panie, które mają raczej długie włosy, ponieważ do boho sukienek pasują niedbale ułożone fryzury.

Suknie ślubne w stylu boho

Jakie dodatki pasują do takich sukienek? Co do fryzury, to tak jak wspominano już wcześniej, włosy muszą być ułożone bardzo niedbale, czesane wiatrem. Oczywiście sprawdzą się upięcia takie jak koki, ale te luźne, robione blisko karku. Najpiękniej wyglądają włosy w stylu dziewczyny surfera, które układane są na przykład przy użyciu wody morskiej. Makijaż powinien być bardzo rozświetlony. Można zdecydować się na odrobinę więcej bronzera. Absolutnie nie może to być klasyczny makijaż ślubny, taki jak do bardzo eleganckich sukienek. On zwyczajnie nie będzie pasował do tej stylistyki.

Sukienki ślubne boho – jaki dobrać bukiet?

Warto wiedzieć o tym, że do boho sukienki pasuje też boho bukiet. To wiązanka ułożona luźno, w nowoczesnym stylu. W jej skład mogą wchodzić różne kwiaty, również te orientalne, słabo dostępne w Polsce. W bukietach najczęściej stosuje się też eukaliptus, który jest tak bardzo charakterystyczny dla dekoracji w salach przyjęć na ślubach w stylistyce boho. Takie wesele wymaga bowiem też specjalnej oprawy wizualnej. Wszystko musi prezentować się spójnie. Jedno jest pewne. Jest w tym mnóstwo uroku, czaru i czegoś takiego nieskrępowanego, luźnego i swobodnego.