Skip to content Skip to footer

Wymyśl ! Stwórz ! Wydrukuj!

Najwyższą jakość druku oraz znakomite odwzorowanie kolorów przy niewielkich nakładach finansowych gwarantuje nadruk sublimacyjny. Ponadto nadruk taki można wykonać w ekspresowym czasie.

DRUK SUBLIMACYJNY – KROK PO KROKU

Wszystko opiera się na trzech prostych krokach:
1. Wymyśl odpowiedni wzór lub grafikę i zapisz w programie graficznym.
2. Otwórz projekt w prostym komputerowym programie.
3. Przenieś obraz na tkaninę przy pomocy termoprasy i specjalnych materiałów, czyli barwników, sublimacyjnych.

JAK WYGLĄDA NADRUK SUBLIMACYJNY?

Druk polega na wniknięciu w tkaninę, pod wpływem termoprasy, odpowiednich barwników czyli specjalnych tuszy sublimacyjnych. Druk sublimacyjny na tkaninach daje niesamowite efekty reklamowe. Kolorowy są żywe przez długi czas, nie spierają się a nadruki na koszulkach są doskonale widoczne w najdrobniejszych szczegółach z jak najdalszej odległości.

POPULARNY W REKLAMIE

Druk sublimacyjny na tkaninach bardzo często wykorzystuje się w reklamie. Wpływa na ten fakt wiele czynników.:
– cena nadruku,
– dokładność,
– długotrwałość druku,
– możliwość nadrukowania na powierzchni, z bardzo dużą dokładnością, najmniejszych szczegółów i detali danej grafiki czy projektu.

JAKIE SĄ NADRUKI NA KOSZULKACH?

Druk sublimacyjny polega na tym, że włókna poliestrowe pod wpływem wysokiej temperatury otwierają się i przyjmują dane barwniki. Gdy temperatura się zmniejsza, włókna zamykają się a przyjęte barwniki pozostają w nich na długi czas. Proces ten trwa tylko kilka minut, efekt widoczny jest od razu, problemem jest fakt, że koszulki muszą w swoim składzie mieć włókna poliestrowe.Przyjęto zasadę w reklamie, że wykorzystuje się koszulki o składzie mieszanym, czyli poliester plus bawełna. Treści reklamowe drukowane na koszulkach czy innych tkaninach są trwałe, nie pękają, widoczne i dokładne a kolory są jaskrawe przez długi czas. Mitem jest fakt, że druk sublimacyjny, wygląda dobrze tylko na białym tle. Druk ten doskonale prezentuje się na tłach kolorowych, tylko należy pamiętać, że barwy trochę zmienią swój ton kolorystyczny.

SUBLIMACJA TO INNOWACJA I WYGODA

Wszelkiego rodzaju nadruki sublimacyjne to innowacja w reklamie. Nadruki powstają szybko, przy niskich nakładach finansowych i są bardzo efektowne i trwałe.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z https://nadrukisublimacyjne.pl/