Skip to content Skip to footer

Wynajem długo i krótkoterminowy. Co jest lepsze?

Nie od dziś wiadomo, że wózek widłowy, tak jak i inny duży sprzęt – bardziej opłaca się wynająć niż kupić na własność. Wynajem to mniej problemów i zobowiązań. To przede wszystkim mniejsza inwestycja i brak konieczności wydawania dużej kwoty za jednym zamachem. Są dwie możliwości wynajmu – długo i krótkoterminowa. Która opcja jest lepsza?

Cena


Wynajem wózków widłowych Śląsk może mieć różną cenę. Jest ona zależna od wielu czynników. Do najważniejszych z nich można zaliczyć długość okresu wynajmu. Jak łatwo się domyślić, bardziej opłaca się wynająć wózek na dłuższy czas. Z perspektywy firmy wynajmującej wózki widłowe Śląskie, kontrahent, któremu zależy na długiej współpracy jest bardziej opłacalny. Zwłaszcza, jeżeli jest związany umową. Takim klientom proponuje się bardziej atrakcyjną cenę, tak by zachęcić ich do pozostania we współpracy. W takim wypadku, można liczyć na rabat lub w jego ramach na dodatkowe usługi, czy serwisowania. Wszystkie te rzeczy powinny zostać spisane w umowie wynajmu. W przeciwnym razie, mogą one okazać się niewiążące.
Do porównań należy wziąć cenę jaką przedsiębiorca będzie płacił za jedną dobę wynajmu. Otrzymane kwoty należy porównać między sobą, tak by znaleźć najciekawszą ofertę. Znaczenie ma nie tylko firma wynajmująca, ale też okres najmu. Na tej podstawie, można ustalić czy wolimy wynajem miesięczny, kwartalny czy roczny. A może starczą dwa dni?

Wygoda


Przedsiębiorca, który chce szybko rozwinąć swoją flotę, może wynająć wózki widłowe. Proces ten jest szybszy niż przy kupnie nowego sprzętu. Warto jednak pamiętać, że czas w jakim będziemy używać dodatkowego widlaka powinien być dobrze rozplanowany. Nie ma sensu płacić za wynajem widłaka, który nie będzie używany z racji przestojów w biznesie. Martwe sezony dotykają każdej branży. Dla przedsiębiorcy lepszym rozwiązaniem jest oddanie wynajętej maszyny i ponowne jej wynajęcie, gdy zaistnieje taka potrzeba. Wynajem krótkoterminowy jest szansą na regularne zmiany sprzętu na nowsze modele.

Kwestia przyzwyczajenia


Decydując się na długoterminowy wynajem wózków widłowych Śląsk możemy przez wiele miesięcy korzystać z tego samego pojazdu. Łączy się to z tym, że zostaje on rzeczą znaną. Wpływa to na wzrost poczucia bezpieczeństwa pracowników, którzy doskonale znają sprzęt, na którym pracują. W przypadku powtarzanego wynajmu krótkotrwałego, nie może być mowy o tym uczuciu stabilności. Pewność pracowników ma swoje odbicie w tempie w jakim pracują oraz w ich wydajności. Im lepiej i bezpieczniej się czują, tym lepiej.