Skip to content Skip to footer

Wzory na ścianie – świetny sposób na dekorację pokoju dziecka

Aranżacja pokoju dziecka nie jest łatwym zadaniem. Dzieci bardzo szybko się zmieniają i to co podobało się im wczoraj, dziś już jest nieładne. Wzory na ścianie to idealny sposób na szybką i tanią metamorfozę pokoju. Jakie wzory wybrać, by pokój dziecka był radosny?

Dinozaury, wróżki i balony

Każdy rodzić chce, by pokój jego pociechy był kolorowy i radosny, a dziecko lubiło spędzać w nim czas. Malowanie ścian wzory to jedna z metod, która pozwala szybko odmienić dziecięce królestwo.

W pokoju niemowlaka sprawdzą się puszyste chmurki czy kolorowa tęcza. Nie można również zapomnieć o bajkowych postaciach, które maluchy uwielbiają już od najmłodszych lat.

W pokoju starszych dzieci sprawdzą się klocki lego, zwierzęta czy samochody. Wybierając wzór koniecznie trzeba skonsultować to z dzieckiem tak, by pokój był odzwierciedleniem jego zainteresowań.

Malowanie ścian wzory zwierzęce będą podobały się dziewczynkom. Warto również pamiętać o eterycznej baletnicy czy kolorowym jednorożcu do pokoju córki. W pokoju chłopca świetnie będą wyglądały piłki do gry w nogę, samoloty czy rakiety, które lecą w kosmos.

Szablon jednorazowy czy z plastiku?

Wybierając szablony możemy skoncentrować się na jednorazowych, papierowych szablonach lub zdecydować się na trwalsze – plastikowe.

Szablony z tworzyw sztucznych można wykorzystywać wielokrotnie. Po skończonej pracy należy je dokładnie umyć, a następnie wysuszyć i można użyć ich ponownie. Szablony plastikowe są droższe niż papierowe, ale gdy planujemy więcej niż jeden wzór warto wykorzystać tworzywo sztuczne.

Wybierając szablon plastikowy trzeba bardzo uważać, by nie uległ on przerwaniu. Po namoczeniu szablon staje się bardzo delikatne.

Warto pamiętać, że wzory, które malujemy nie muszą być jednokolorowe. Pokój dziecka powinien być pełen kolorów. Dzięki temu będzie dużo radośniejszy.

Szablony do malowania to bardzo ciekawy sposób na aranżację dziecięcej przestrzeni. Malowanie jest zajęciem bardzo prostym, z którym poradzi sobie każdy rodzic. Starsze dzieci warto zaprosić do wspólnej pracy. Będzie to świetna zabawa.