Skip to content Skip to footer

Zacznij nurkować z pasją!

Czy kiedykolwiek marzyłeś o pływaniu w nieważkości jak astronauta. Nurkowanie może to marzenie urzeczywistnić! Nurkowanie jest stosunkowo proste i wymaga jedynie krótkiego okresu treningowego.

Musisz wiedzieć co robisz!

Aby zacząć uczyć się nurkowania sprawdź, czy spełniasz wymagania fizyczne . Wraz z postępem medycyny, sprzętu do nurkowania i szkolenia, ludzie w każdym wieku mogą bezpiecznie nauczyć się nurkować. Większość osób z minimum kondycji fizycznej i podstawowej wiedzy o środowisku wodnym może spróbować. Istnieją jednak pewne stany chorobowe, które są przeciwwskazane dla nurków.

Wybierz kurs nurkowania, sklep nurkowy i możesz zaczynać. Podczas nurkowania (jak każdy inny sport) istnieje pewne ryzyko, zagrożenia te mogą być efektywnie niwelowane, gdy nurkowie uczą się kontrolować i wykorzystywać swoje umiejętności w wodzie prawidłowo i bezpiecznie, zgodnie z wytycznymi ustalonymi przez wspólnotę nurkowania.

Podczas zajęć instruktor nauczy Cię, jak nurkowanie wpływa na ciało. Po przejrzeniu teorii nurkowania z instruktorem, jesteś gotowy do podjęcia swoich pierwszych oddechów pod wodą. Nauka nurkowania wymaga opanowania umiejętności, takich jak czyszczenie wody z maski aparatu oddechowego. Instruktor nurkowania pomoże Ci nauczyć się tych umiejętności w basenie. Po staniu się ekspertem od sprzętu do nurkowania, jesteś gotowy, aby przejść do pierwszego nurkowania w morzu.

W trakcie nauki trzeba pamiętać, że nie ma „głupich pytań”. Jeśli czegoś nie wiesz, nie bój się zapytać instruktora. Może on Ci także polecić odpowiedni sklep nurkowy.

Początki zawsze są trudne

Dla większości nurków, którzy są nowicjuszami w tym sporcie pierwsze nurkowania może być nieco stresujące. Zawsze pozostawaj w strefie komfortu i nigdy nie rób niczego, co sprawia, że odczuwasz dyskomfort.

Gdy już staniesz się doświadczonym nurkiem będziesz mógł podziwiać niesamowite wraki, rafy koralowe, nurkować z rekinami, mantami i wielorybami. Ciekawym miejscem do nurkowania jest Egipt. Ciepła woda, charakterystyczny niebieski kolor. W Morzu Czerwonym można nurkować przez cały rok z ziemi lub z łodzi. W miłej atmosferze, można podziwiać wspaniały podwodny świat i poświęcić swój czas na nowe podwodne przygody.

Egipt jest dobrze znany z doskonałej widoczności pod wodą i pięknych ryb, żółwi i delfinów. Niektóre obszary zostały uznane morskimi parkami narodowymi. Morze Czerwone oferuje niezliczone możliwości wyboru zarówno dla tych, którzy zaczynają nurkować, jak i dla miłośników mocnych wrażeń: pionowe ściany, dziesiątki wraków , rafy koralowe, rekiny wielorybie, rekin młot.

Jeśli stać Cię na dalszą wyprawę, świetnym miejscem może okazać się Tajlandia. Błękitne morze i piękne plaże, nie można prosić o nic więcej, jest tu prawdziwy tropikalny raj. Pogoda jest fantastyczna, czysta woda, a ceny są bardzo przystępne nawet dla tych, którzy chcą doświadczyć nurkowania, ale mają bardzo napięty budżet. Tam też możesz znaleźć sklep nurkowy.

Jedną z głównych korzyści nurkowania tutaj jest widoczność do 20 metrów, dzięki czemu nie uronisz ani jednego szczegółu niesamowitej flory i fauny. Tajlandia znajduje się na liście najlepszych miejsc do nurkowania, poza ceną za bilet w obie strony, oferuje ona najlepszy stosunek jakości do ceny. Jedne z najlepszych wód do nurkowania na świecie, zarówno dla doświadczonych nurków, jak i dla początkujących. Ciepłe, jasne tropikalne wody, bogate rafy koralowe i kolorowe ryby czekają.