Skip to content Skip to footer

Klinika leczenia niepłodności – jak przygotować się do pierwszej wizyty?

Klinika leczenia niepłodności może pomóc parom, które od dłuższego czasu bezskutecznie starają się o dziecko. Trudności z zajściem w ciążę mogą być wynikiem wielu różnych czynników, a więc niezbędne jest indywidualne podejście do każdego przypadku. Pierwsza wizyta może być stresująca – właśnie dlatego warto jest kompleksowo się do niej przygotować. Bardzo ważne jest to, aby pamiętać, że wizyta przeznaczona jest zarówno dla kobiety, jak i mężczyzny.

Książeczka zdrowia

Klinika niepłodności Katowice każdy przypadek traktuje w sposób indywidualny. Oznacza to, że plan leczenia zawsze wygląda inaczej. W pierwszej kolejności dokonuje się dogłębnej analizy. Na pierwszą wizytę należy zabrać książeczkę zdrowia, dzięki której lekarz może zweryfikować przebyte schorzenia, czy też choroby. Nierzadko to one mają wpływ na obecną sytuację.

Oprócz książeczki zdrowia dobrze jest posiadać spis innych dolegliwości. Specjalista z pewnością będzie zainteresowany, czy w rodzinie pojawił się już kłopot z niepłodnością. Kobiety powinny śledzić swój cykl menstruacyjny. Dobrze, jeśli daty współżycia również są zapisane.

Szczera rozmowa

Klinika leczenia niepłodności to miejsce, gdzie można czuć się bezpiecznie oraz spokojnie. Rozmowa ze specjalistą powinna być szczera, ponieważ im dokładniejsze odpowiedzi, tym więcej informacji o naszym przypadku. Nie każdy wie, że tryb życia również może wpłynąć na proces starań o dziecko. Lekarz może więc zapytać o dietę, sport, czy też używki.

Stres oraz presja związana z posiadaniem dziecka nie działają na korzyść. Klinika niepłodności Katowice udziela także wsparcia psychologicznego. Bywa to niezbędne do tego, aby przejść na dalszy etap leczenia.

Wyniki badań

Na pierwszą wizytę w klinice niepłodności Katowice nie trzeba zabierać ze sobą wyników badań, chyba że znajdujemy się w ich posiadaniu. Lekarz z pewnością wskaże nam dalszą drogę postępowania. Bardzo często w obiekcie znajdują się wszystkie sprzęty, które umożliwiają wykonanie np. badań hormonalnych TSH, morfologii krwi, poziomu prolaktyny.

Trzeba pamiętać, aby przed zapisaniem się na wizytę upewnić się, czy wybrana klinika leczenia niepłodności posiada dobre opinie. Bez trudu można znaleźć je w sieci. Warto jest także sprawdzić, jacy lekarze przyjmują w danym obiekcie. Być może istnieje możliwość wyboru specjalisty.