Skip to content Skip to footer

2 urządzenia, które warto mieć latem w lokalu

Lato zbliża się wielkimi krokami. Oznacza to, że już niedługo na ulicach znacznie zwiększy się liczba osób poszukujących zimnych deserów. Jak w prosty sposób sprawić, żeby osoby te skorzystały akurat z oferty naszej cukierni, kawiarni, lodziarni lub restauracji? Wystarczy zainwestować w odpowiednie urządzenia.

Granitor do przygotowywania napojów

Jeżeli zależy nam na posiadaniu maszynki do szybkiego i efektywnego przygotowywania zmrożonych napojów, takich jak granity, sorbety, koktajle czy smootie, to granitor będzie dla nas idealnym rozwiązaniem. Jego nazwa pochodzi właśnie od granity, czyli mrożonego włoskiego deseru, o charakterystycznej, ziarnistej strukturze lodu.

Nowoczesne dyspensery charakteryzują się atrakcyjnym wyglądem, który zaciekawi nie tylko dzieci, ale również osoby dorosłe. Granitory mają zwykle przeźroczyste ścianki, przez które widać jak mieszany jest napój. Umieszczone na widoku na pewno zwrócą uwagę klientów. Dostępne na rynku granitory mogą być jedno, dwu, a nawet trzykomorowe. Jednokomorowe dyspensery przeznaczone są do użytku domowego oraz do bardzo małych punktów gastronomicznych. Na potrzeby restauracji, kawiarni lub cukierni, w których obsługuje się dużą liczbę klientów, lepiej sprawdzą się urządzenia co najmniej dwukomorowe. Nie dość, że mają większą pojemność, to jeszcze zapewniają wybór dwóch lub trzech różnych smaków napojów.

Frezer do produkcji lodów

Frezer do lodów to z kolei specjalna maszyna, w której z przygotowanej wcześniej mieszanki wyrabiane są tradycyjne, naturalne lody. Wystarczy zmieszać ze sobą mleko, śmietankę i cukier, wlać całość do frezera i po pewnym czasie mamy gotowe lody śmietankowe. Czynność tę powtarzamy tworząc z innych składników lody o ulubionych smakach i mamy gotowe produkty, które możemy sprzedawać klientom jako rzemieślnicze lody gałkowe.

Najważniejsze funkcje frezera do lodów to mieszanie i ochładzanie produktu. W czasie tego procesu mieszanka wchłania powietrze, dzięki któremu uzyskuje przyjemną kremową konsystencję. Cukier zapobiega zamarzaniu lodów. Urządzenia aktualnie dostępne na rynku mają nowoczesny design, są proste w obsłudze i łatwe w czyszczeniu. Producenci dokładają również wszelkich starań, aby ich frezery były ciche i energooszczędne.

Dlaczego warto w nie zainwestować?

Wyposażenie lokalu gastronomicznego w maszyny, takie jak granitory i frezer do lodów sprawi, że będziemy mogli zaoferować klientom szerszą gamę mrożonych deserów. Co najważniejsze, korzystanie z nich znacznie ułatwi nam pracę i przyspieszy przygotowanie świeżych porcji produktów. Inwestycja w opisane urządzenia zaowocuje większym zainteresowaniem klientów, a co za tym idzie większą sprzedażą mrożonych napojów i lodów.