Skip to content Skip to footer

6 porad jak być zdrową, piękną i radosną każdego dnia

Zapewne każda z nas nie raz zastanawiała się, czy żyje zdrowo i czy wystarczająco dba o siebie i swój wygląd? Jedne z nas nie wyobrażają sobie dnia bez treningu na siłowni, inne bez wizyty u fryzjera a jeszcze inne bez eleganckiego manicure.

Oczywiście, najlepiej by było gdybyśmy miały czas na wszystkie przyjemności, jednak jest parę zasad, które powinnyśmy wprowadzić w nasze życie by poczuć się lepiej!

Po pierwsze – zadbaj o zdrowe odżywianie

Zdecydowanie większość dietetyków propaguje racjonalne żywienie, a nie ograniczanie się. Owoce i warzywa to powinna być podstawa naszego codziennego jadłospisu. Jednakże, ważna jest też różnorodność. Mięso, błonnik, owoce suszone, kiełki, orzechy. Jedzmy wszystko to na co mamy ochotę – tylko z umiarem! Nasz organizm szybko odwdzięczy się nam zdrowym ciałem i promiennym wyglądem.

Po drugie – jogging, siłownia, zumba czy spacer?

Każda aktywność fizyczna jest ważna. Bez względu na to, czy biegasz, czy jeździsz na rowerze, czy chodzisz na spacer z psem – pielęgnuj to i nie rezygnuj. Nie trzeba się katować ćwiczeniami na siłowni po 3 godziny dziennie. Ważne jest by to, co robimy sprawiało nam radość.

Po trzecie – dobre planowanie

W życiu trzeba znaleźć czas na wszystko. Na pracę, na rodzinę, na spotkania z przyjaciółmi. Znalezienie równowag pomiędzy obowiązkami a przyjemnościami jest trudne. Czasami ta granica zatraca się, jednak te z nas są szczęśliwe, które potrafią tak organizować czas, by mieć czas na wszystko. Nie wpadajmy w monotonię, żyjmy i cieszmy się życiem.

Po czwarte – zadbaj o włosy

Myjesz, czeszesz, stosujesz odżywkę, a Twoje włosy są oklapnięte i bez blasku? Być może potrzebna jest im wizyta u profesjonalisty! Tylko fachowiec podpowie Ci, czego one aktualnie potrzebują. Regularne podcinanie sprawia, że włosy wyglądają zdrowiej i piękniej. A każda wizyta u fryzjera uświadomi Cię, że włosy wyglądają lepiej niż przed nią.

Po piąte – manicure

Bez względu na to, czy jesteś bizneswomen czy pracujesz w domu – zadbane paznokcie to wizytówka każdego człowieka (szczególnie kobiety!). Jeśli nie masz czasu ani chęci na bieganie do kosmetyczki, sięgnij po lakiery hybrydowe, dzięki którym stworzysz piękny i długotrwały manicure u siebie w domu. Dodatkowo, wybór dostępnych kolorów wśród lakierów hybrydowych jest tak duży, iż na pewno znajdziesz kolory idealne do siebie. Lakiery hybrydowe utrzymują się na paznokciach nawet do 3 tygodni, a więc masz tym samym czas na inne przyjemności!

Po szóste – rodzina, przyjaciele, znajomi

Siedzenie na kanapie przed telewizorem to nie jest dobry pomysł na sobotni wieczór. Spotykaj się z ludźmi, czerp z życia pełnymi garściami i dbaj o siebie – dzięki czemu będziesz szczęśliwa i radosna każdego dnia.

Lakiery hybrydowe kupisz na chiodo.pl