Skip to content Skip to footer

Rodzaje mopów przemysłowych

Czystość w biurze to podstawa. Jeśli będzie się u nas poniewierał brud, jeżeli coś będzie nie do końca wyczyszczone, to niestety żaden klient nie spojrzy na nas przychylnym okiem. Oczywiście za brak czystości możemy obwinić też firmę sprzątającą, jednak nie do końca…

Wybór mopów profesjonalnych

Otóż często to my sami kupujemy sprzęt naszym pracownikom. I niestety oszczędzamy na tym, co w ogóle nie powinno mieć miejsca. Dlaczego? Jeśli wybieramy kiepski sprzęt, to naprawdę tylko na tym tracimy. Nie możemy już wówczas wykorzystać wielu elementów powtórnie, wszystko trzeba co chwilę wyrzucać i wymieniać i na dodatek nie mamy porządku w firmie. Zdecydowanie lepiej jest zainwestować w porządne mopy profesjonalne. Oczywiście warto podpytać naszej ekipy, jakiego rodzaju sprzętu oni potrzebują, niemniej jednak nie zaszkodzi nam także wiedza, jakie mamy ogólnie mopy przemysłowego i które z nich do czego się nadają.

1) Mopy profesjonalne sznurkowe

Otóż przede wszystkim możemy zainwestować w mopy sznurkowe. Generalnie ich zasadnicza zaleta to chyba najniższa cena spośród wszystkich innych. Dodatkowo mopy te doskonale chłoną wodę, dlatego też świetnie nadają się do powierzchni, na których gromadzi się sporo wody. Co więcej, dobrze zmywają błoto.

Kiedy będziemy kupować tego typu mopy przemysłowe, to warto zainwestować w modele z obrotową końcówką oraz ze sznureczkami z mikrofibry.

2) Mopy przemysłowe paskowe

Tego typu mopy profesjonalne uznawane są za szczególnie delikatne do nieco bardziej wytwornych przestrzeni. Używa się ich m.in. do podłóg, na których często zbiera się kurz, znajdują się jakieś papierki itp. Generalnie mopy tego rodzaju doskonale radzą sobie z drobnymi nieczystościami. Ponadto łatwo docierają do miejsc, do których trudno dotrzeć innymi mopami.

3) Mopy profesjonalne płaskie

Czym one się takim szczególnym wyróżniają? Otóż doskonale nadają się do wszelkich podłóg drewnianych – paneli czy parkietów, ponieważ nie nasiąkają tak bardzo jak mopy sznurkowe. Co więcej ich zaletą jest to, że końcówka jest wymieniana i co najważniejsze – można spokojnie ją wyprać. Oczywiście końcówki poprzednich mopów też można wyczyścić, niemniej jednak nie w pralce. Tu zaś możliwość wielokrotnego wrzucenia końcówki do pralki daje nam naprawdę wiele oszczędności oraz pewną swobodę. Co więcej, jest dużo rożnych końcówek, które przeznaczone są do różnego rodzaju podłóg – możemy zatem wybrać to, co najbardziej pasuje do naszej.