Skip to content Skip to footer

Alkomaty profesjonalne – co powinniśmy na ich temat wiedzieć?

Jak wszyscy już wiemy, nie można spożywać alkoholu, po czym wsiadać za kółko samochodu. Nie dość, że możemy zrobić sobie i swoim bliskim krzywdę, to jeszcze narażamy innych uczestników ruchu drogowego na niepowetowane szkody. Wiele się słyszy o tym, że kierowcy pod wpływem alkoholu powodują wypadki na drodze, przyczyniając się tym samym do śmierci albo kalectwa niewinnych ludzi. Co zrobić, żeby tego uniknąć? Najlepiej jest się wyposażyć w alkomat i samemu, przed wyjściem z domu sprawdzić, czy możemy jechać samochodem, czy lepiej będzie zamówić taksówkę albo pojechać autobusem.

Alkomaty profesjonalne – co powinniśmy na ich temat wiedzieć?

Z pewnością bardzo ważne jest to, żeby nie kupować najtańszych wersji alkomatów. Jeśli to zrobimy, bardzo szybko pożałujemy naszej decyzji. Tego typu produkty są najczęściej wyposażone już w takie inteligentne funkcje, które pozwalają nam na bardzo dużą precyzję pomiaru. Może się w nie wyposażyć osoba prywatna, lecz są one tak naprawdę dedykowane tym, którzy pracują w służbach porządkowych, instytucjach oraz wszelkiego rodzaju firmom.

Nie każdy zdaje sobie sprawę z kosztów eksploatacyjnych, na które narażamy się kupując alkomaty policyjne z górnej półki. Zainteresujmy się zatem takimi, które nie będą najdroższe w użytkowaniu. Tutaj naprzeciw wychodzą nam alkomaty profesjonalne, które są dokładnie opisane w sklepach internetowych. Oprócz tego warto jest się rozejrzeć za opiniami tych, którzy już skorzystali z danego produktu.

Alkomaty policyjne i alkomaty dowodowe – co jeszcze powinniśmy wiedzieć na ten temat?

Nasz produkt powinien dawać miarodajne, jak i natychmiastowe pomiary. Takie profesjonalne alkomaty można naładować za pomocą baterii litowo – jonowych. Na jednym naładowaniu potrafią działać aż 20 godzin bez przerwy! A to naprawdę bardzo dużo czasu.

Niektóre z tego typu produktów można dowolnie obracać, aż o 360 stopni. Nie zaburza to wcale wyników pomiarów. Alkomaty dowodowe najczęściej służą jako dowód na sali sądowej, w związku z czym służby mundurowe nie powinny oszczędzać na tych alkomatach. W sklepach internetowych możemy połączyć się ze specjalistami, którzy z pewnością z chęcią pomogą nam rozwiać wszelkie wątpliwości i wybrać najodpowiedniejszy dla nas model.