Skip to content Skip to footer

Apartamenty inwestycyjne czy mieszkania pod wynajem?

Inwestycja w nieruchomości niezmienne od wielu lat cieszy się dużym zainteresowaniem wśród osób, które chcą zainwestować pieniądze na dłuższy okres czasu. Co jest bardziej opłacalne? Apartamenty inwestycyjne czy mieszkania pod wynajem?

Apartamenty inwestycyjne – co to jest?

Czym są mieszkania pod wynajem każdy doskonale wie. Nie każdy jednak potrafi dokładnie powiedzieć, czym są apartamenty inwestycyjne. Otóż są to nieruchomości zwykle wykonane „pod klucz” przeznaczone do krótkoterminowego wynajmu. Takie Apartamenty na sprzedaż wystawiane są w dużej ilości przede wszystkim w nadmorskich i górskich miejscowościach turystycznych. Im dane miejsce jest bardziej popularne o oblegane tym szansę na to, że inwestycja zwróci się szybko są znacznie większe. Co ważne, w przypadku inwestycji w apartamenty inwestor nie musi osobiście nadzorować kwestii związanych z najmem. Wystarczy, że podpisze stosowną umowę z operatorem, którym kompleksowo zajmie się wszystkim kwestiami związanymi z oddaniem apartamentu pod wynajem.

Mieszkanie pod wynajem czy apartament inwestycyjny?

Mieszkanie pod wynajem czy apartament inwestycyjny – to jedno z najczęściej stawianych pytań przez osoby, które zastanawiaj się nad tym, czy inwestycje w nieruchomości to korzystne rozwiązanie. W tym przypadku ciężko o jednoznaczną odpowiedź, ponieważ przy podejmowaniu decyzji należy mieć na uwadze wiele czynników. Mieszkanie pod wynajem daje możliwość przygotowania znacznie bardziej elastycznej oferty. Może być to zarówno wynajem krótko jak i długoterminowy, mieszkanie może być również wynajmowane na pokoje. Natomiast apartamenty wykorzystywane są najczęściej do wynajmu krótkoterminowego, a ich lokalizacja obejmuje przede wszystkim lubiane przez turystów miejscowości. Tu najważniejszym kryterium jest atrakcyjne położenie. Im lepsze, tym większe zyski można czerpać na realizowanej inwestycji.Warto wiedzieć również, że w obu przypadkach nieco inaczej przedstawia się kwestia obsługi najmu. W przypadku mieszkania na wynajem najczęściej zajmie się tym właścicieli obiektu lub osoba do tego przez niego wyznaczona. Przy apartamentach inwestycyjnych kwestiami najmu na postawie umowy zajmują się najczęściej specjalne agencje. Inwestor nie musi więc martwić się ani o znalezienie najemców, ani też o odpowiednie przygotowanie nierówności do ich przybycia.