Skip to content Skip to footer

Aplikacje nie tylko na smartfony

W ostatnich latach nastąpił ogromny postęp technologiczny w zakresie urządzeń mobilnych. Aplikacje sportowe, bankowe, informacyjne komunikatory internetowe, narzędzia multimedialne i wiele innych ciekawych funkcji dostępnych jest na skinienie palca, na ekranie niemal każdego, nawet mocno budżetowego smartfona.

Czy te wszystkie funkcje są nam potrzebne w naszym telefonie?

Lwia część proponowanych dodatków ma tak naprawdę znaczenie czysto reklamowe. Proste, niczym nieróżniące się od siebie gierki na smartfona, posiadają mnóstwo treści reklamowych, dzięki którym zarabiają producenci oraz pośrednio reklamodawcy. Część takich dodatków będzie obciążać procesor naszego urządzenia i spowalniać jego pracę. Istnieje jednak grupa znacznie ciekawszych i użytecznych programów, które okazują się być absolutnymi światowymi hitami.

To nie tylko aplikacje z muzyką, ale także rozbudowane komunikatory

Najlepszym przykładem będzie klasyczny messenger, jednakże ustępuje on pola innemu znanemu komunikatorowi – snapchat dodatki posiada znacznie ciekawsze i bardziej rozbudowane. Konkurencyjność na rynku aplikacji mobilnych jest ogromna i nie sposób nie mieć dylematów z czego w danym momencie skorzystać. Co ciekawe, wiele aplikacji smartfonowych bez problemu odpalimy na ekranie naszego komputera. Do takich czynności przydadzą nam się informacje zawarte w Snapchat FAQ.

Snapchat FAQ. Snapchat komputer – czy to ze sobą zagra?

Okazuje się, że przeniesienie aplikacji wraz ze wszystkimi danymi na ekran naszego komputera nie jest zadaniem wielce karkołomnym. Wystarczy podstawowa wiedza i przeczytanie krótkiego poradnika, aby sobie z taką sytuacją poradzić. Istnieje kilka emulatorów, czyli programów dzięki którym uda nam się uruchomić „Snapchat komputer” – bo tak należałoby nazwać zemulowaną wersję popularnego komunikatora. Chociażby z ciekawości warto sprawdzić, jak program stworzony na potrzeby użytkowników smartfona poradzi sobie na komputerze z systemem windows. Snapchat dodatki również będą mogły być uruchomione na PC-cie, jednak w okrojonej wersji. Cały proces „przenoszenia” aplikacji dotyczy także wielu innych narzędzi dostępnych na smartfonach. Próba uruchomienia ich na komputerze może być ciekawą zabawą.