Skip to content Skip to footer

Jak poradzić sobie z uciążliwymi przebarwieniami?

Piegi, przebarwienia po trądziku czy też po ciąży to defekt kosmetyczny, którego większość z nas chce się pozbyć, by wyglądać nieskazitelnie. Na początku wybieramy zwykle kremy rozjaśniające bądź peelingi kwasowe, ale te środki mogą okazać się niewystarczające w przypadku głębszych zmian.

Laseroterapia na przebarwienia – dlaczego warto?

Przede wszystkim jest to zabieg, który najskuteczniej usuwa przebarwienia. Oczywiście jeżeli są one liczne bądź położone głęboko nie wystarczy jedna sesja i trzeba ich wykonać kilka. Warto wybrać się na wizytę do lekarza medycyny estetycznej, który obejrzy zmiany i będzie mógł oszacować ilość potrzebnych zabiegów.

Zabieg jest prawie bezbolesny. Zwykle głowice do usuwania przebarwień mają także funkcję chłodzącą. Można więc liczyć na pełen komfort podczas laseroterapii.

Jak się przygotować?

Lekarz podczas konsultacji wskaże, w jaki sposób sprawić, że skóra będzie gotowa na zabieg, a takie przygotowania należy poczynić nawet kilka miesięcy wcześniej. Przede wszystkim przebarwienia usuwa się już wtedy, kiedy nie ma na twarzy aktywnych zmian trądzikowych lub innych zapaleń. Kilka miesięcy wcześniej należy odstawić leki na bazie retinolu.

Niezwykle ważne jest także zaprzestanie stosowania ziół fotouczulających oraz opalania i peelingów chemicznych.Na dwa tygodnie wcześniej najlepiej także zrezygnować z depilacji woskiem. Chodzi o to, by skóra nie była podrażniona.

Podczas i po zabiegu

Sam zabieg będzie trwał do 60 minut. Lekarz dokonuje przyłożeń głowicy w miejscach przebarwień. Bezpośrednio po zabiegu, jakim jest laseroterapia, skóra może być podrażniona i zaczerwieniona. Na drugi dzień na pewno pojawi się również opuchlizna. Kilka dni po zabiegu skóra ściemnieje i zacznie się stopniowe złuszczanie.

Ze względu na proces leczenia i rekonwalescencji należy sobie zaplanować co najmniej tydzień urlopu bądź pracy zdalnej. Mimo pewnych uciążliwości, zastosowania lasera niezwykle się opłaca, ponieważ pomaga się cieszyć w pełni gładką skórą bez przebarwień. Żaden krem czy też zabiegi domowe nie są w stanie zapewnić tak spektakularnych efektów jak laser. Z tego względu, chociaż jest to pewna inwestycja, warto ją poczynić dla pięknej skóry na twarzy i ciele.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Dermokliniki