Skip to content Skip to footer

Biuro do wynajęcia. Jak wybrać?

Cześć działalności gospodarczych nie może być prowadzona bez biura. Wybór odpowiedniego biura może być szczególnie problematyczny dla początkujących przedsiębiorców. W zależności od rodzaju działalności należy skupić się na innych kwestiach. Na co należy zwrócić uwagę? Czym powinno się charakteryzować?

Odpowiednia lokalizacja

Lokalizacja może, ale nie musi być jedną z najważniejszych kwestii. Przeglądając biura do wynajęcia w Katowicach należy przeanalizować, czy lokalizacja jest dobra klienta. Odpowiednie miejsce nie musi znajdować się w centrum miasta, aczkolwiek powinno być dobrze skomunikowane. Z tego względu dobrze, jeżeli dojazd samochodem nie jest problematyczny, dojazd jest możliwy z pomocą miejskiego systemu transportu oraz, gdy wybrane biuro posiada parking. Będzie to też miało wpływ na kadrę pracowniczą.

Jeżeli lokalizacja jest odpowiednia pod tym względem należy zastanowić się, czy okolica może dostarczyć klientów. W dużym uogólnieniu można przyjąć, iż założenie sklepu detalicznego z odzieżą dziecięcą w dzielnicy przemysłowej nie jest najlepszym rozwiązaniem. Wybierajmy obszary gęsto zamieszkane lub regularnie odwiedzane. Kolejną kwestią będzie już istniejące konkurencja. Należy się upewnić, czy nie jest zbyt duża. Zwróćmy też uwagę na ogólną estetykę.

Powierzchnia biura

Biura do wynajęcia w Katowicach, jak wszędzie odznaczają się różnym metrażem. Pamiętajmy, że powierzchnia jakiej będziemy potrzebować nie jest zależna od nas. Minimalny metraż, jaki powinien przypadać na każdego z pracowników jest określony przez ustawodawcę.

Należy to uwzględnić, szczególnie jeżeli planujemy w przyszłości zatrudnić nowe osoby.

Oprócz wymogów, które nakłada na nas prawo powinniśmy zadbać, aby pracownicy mieli możliwość wykonywania swoich obowiązków komfortowo, co przełoży się na ich produktywność. Pamiętajmy też o sprzęcie i wyposażeniu, które znajdzie się w budynku. Przykładowo agencja reklamowa potrzebuje mniej przestrzeni, aniżeli biuro architektoniczne.

Stan techniczny

Standard techniczny biura na wynajem w Katowicach będzie miał wpływ nie tylko na pracowników, klientów, ale również na wykonywane usługi i rachunki. Należy się upewnić, iż w biurze nie będzie problemów z dostępem do nowoczesnych technologii.

Chociażby kwestia internetu. Ponadto dopytajmy o ogrzewanie, klimatyzacji, czy też oferowany poziom bezpieczeństwa w budynku. Wybór biura bez monitoringu może być złym rozwiązaniem.